![JIDUda Ozarbayjon davlat iqtisodiyot universiteti (UNEC) delegatsiyasi bilan uchrashuv bo‘lib o‘tdi](/static/images/pexels-photo-4846461.jpeg)
JIDUda Ozarbayjon davlat iqtisodiyot universiteti (UNEC) delegatsiyasi bilan uchrashuv bo‘lib o‘tdi
![JIDUda Ozarbayjon davlat iqtisodiyot universiteti (UNEC) delegatsiyasi bilan uchrashuv bo‘lib o‘tdi](https://api.uwed.uz/uploads/article/QLBJ9sQYyonfpnobJDKEYXTmA5VQInFW6pr6w7s9.jpg)
2025 yil 24-yanvar kuni Jahon iqtisodiyoti va diplomatiya universitetida Ozarbayjon davlat iqtisodiyot universiteti (UNEC) Xalqaro aloqalar va dasturlar bo‘yicha prorektori G. Gasanov, Ilmiy markazlar rahbari R. Guseynova va Xalqaro hamkorlik bo‘limi boshlig‘i A. Alakbarova bilan uchrashuv bo‘lib o‘tdi.
JIDU tomonidan Ilmiy ishlar va innovatsiyalar boʻyicha prorektor G. Ismailova, “Xalqaro iqtisodiyot va menejment” fakulteti dekani M. Xamdamov, “Xalqaro iqtisodiyot” kafedrasi mudiri L. Tashpulatova, “Xalqaro moliya va investitsiyalar” kafedrasi mudiri U. Sharipova hamda Xalqaro akademik hamkorlik ofisi vakillari ishtirok etdi.
Uchrashuv avvalida tomonlar JIDU va UNEC faoliyati, ta’lim dasturlari va ilmiy tadqiqot yo‘nalishlari yuzasidan ma’lumot almashdilar.
Ozarbayjon vakillari bilan hamkorlikning istiqbolli yo‘nalishlari, jumaldan, talabalar almashinuvi, qo‘shma ilmiy maqolalar chop etish, professor-o‘qituvchilar malakasini oshirish, hamkorlikda seminar va konferensiyalar o‘tkazish masalalari muhokama qilindi.
Muzokaralar yakunida JIDU va UNEC vakillari o‘zaro manfaatli hamkorlikni yo‘lga qo‘yishga tayyor ekanliklarini bildirib, kelgusida qo‘shma loyihalarni amalga oshirishga kelishib oldilar.

В УМЭД состоялась встреча с делегацией Азербайджанского государственного экономического университета (UNEC)
24 января 2025 года в Университете мировой экономики и дипломатии состоялась встреча с делегацией Азербайджанского государственного университета экономики (UNEC), возглавляемой Проректором по международным связям и программам Г. Гасановым, руководителем научных центров Р. Гусейновой и начальником отдела международного сотрудничества А. Алакбаровой.
Со стороны УМЭД на встрече приняли участие Проректор по науке и инновациям Г. Исмаилова, декан факультета «Международная экономика и менеджмент» М. Хамдамов, заведующая кафедрой «Международная экономика» Л. Ташпулатова, заведующая кафедрой «Международные финансы и инвестиции» У. Шарипова, а также представители Офиса международного академического сотрудничества.
В начале встречи стороны обменялись информацией о деятельности УМЭД и UNEC, образовательных программах и направлениях научных исследований.
Обсуждены перспективные направления сотрудничества с азербайджанскими коллегами, включая обмен студентами, публикацию совместных научных статей, повышение квалификации профессорско-преподавательского состава, а также организацию совместных семинаров и конференций.
По итогам переговоров представители УМЭД и UNEC выразили готовность к установлению взаимовыгодного сотрудничества и договорились о реализации совместных проектов в будущем.