Joriy yilning 6-fevral kuni Jahon iqtisodiyoti va diplomatiya universitetida “Advanced Theories of International Relations”' va “Introduction to sustainability sciences” kurslarini muvaffaqiyatli tamomlagan talabalarni tantanali taqdirlash marosimi bo‘lib o'tdi.
Ushbu kurslar JIDU tomonidan Yapon va Yevroosiyo tadqiqotlari bo‘yicha maxsus dastur hamda  Markaziy Osiyo va Yaponiyada inson resurslarini rivojlantirishga qaratilgan Nippon Foundation loyihasi doirasida tashkil etildi.
Darslar 2024 yilning 1-sentabridan 2025 yilning 15-yanvariga qadar o‘tkazildi. O‘quv mashg‘ulotlari Yaponiyaning Tsukuba universiteti professorlari Timur Dadabaev va Nigora Jalilova tomonidan olib borildi.
Kurslarni muvaffaqiyatli o‘tganlar orasida Xalqaro munosabatlar fakultetining 45 nafar talabasi va Xalqaro iqtisodiyot va menejment fakultetining 23 nafar talabasi bor. Ularga o‘zlarining yutuqlari va kurs materiallarini o‘zlashtirganliklarini tasdiqlovchi sertifikatlar topshirildi, bu ularning barqaror rivojlanish va xalqaro munosabatlar bo‘yicha ta’lim va kasbiy rivojlanishidagi muhim qadamdir.

UWED Students Honored for Successfully Completing Courses under the Nippon Foundation Project
On February 6, the University of World Economy and Diplomacy held a ceremonial awarding event for students who successfully completed the courses "Advanced theories of international relations" and "Introduction to sustainability sciences".
These courses were organized by UWED as part of a special program on Japanese and Eurasian studies, as well as the Nippon Foundation Human Resource Development Project for Central Asia and Japan.
The classes, conducted from September 1, 2024, to January 15, 2025, were led by professors from the University of Tsukuba (Japan) – Timur Dadabaev and Nigora Jalilova.
Among the graduates of these courses were 45 students from the Faculty of International Relations and 23 students from the Faculty of International Economics and Management.
They were awarded certificates confirming their achievements and mastery of the course materials. This marks an important step in their educational and professional development in the fields of sustainable development and international relations.