Tanlovda ishtirok etish shartlari:
-  Tanlov “Bakalavriat talabalari o‘rtasida eng yaxshi esse” (1, 2 va 3-o‘rinlar) nominatsiyada o‘tkaziladi.
-  Tanlovga yakka muallif tomonidan (hammualliflikda yozilgan ishlar qabul qilinmaydi) mustaqil ravishda yozilgan va nashr etilmagan materiallar qabul qilinadi.
-  Tanlovga taqdim etilgan ishlar berilgan mavzuga mantiqan mos kelishi va original bo‘lishi kerak. Plagiat aniqlangan ishlar tanlovdan chetlashtiriladi.
-  Har bir ishtirokchi tanlovda faqat bitta ish bilan qatnashishi mumkin.
Tanlovda ishtirok etish uchun ishlar 2024 yil 25 oktabr soat 23:59 gacha konkursesse_2023@mail.ru elektron manziliga yuborishi kerak.
G‘oliblar 2024 yil 31 oktabrda e’lon qilinadi.
Tanlovga yuboriladigan ishlarga qo‘yiladigan talablar
1. Sifat bo‘yicha:
Ishlarni baholashda hakamlar hayati quyidagi mezonlarga asoslanadi: taqdim etilgan ishning dolzarbligi va yangiligi, muammoni taqdim etishga chuqur va tahliliy yondashuv, tanqidiy fikrlash va ilmiy malumotlardan foydalanish, ishning imloviy xatolarsiz yozilgani va mantiqiyligi, matnning originalligi va to‘g‘ri rasmiylashtirilgani.
2. Texnik:
Insho tili - o‘zbek, rus, ingliz.
Matn hajmi 1200 so‘zdan oshmasligi, 1,5 intervalda, Times New Roman (14 nuqta oʻlchami) da yozilishi kerak;
Barcha manbalarga bibliografik iqtiboslar/havolalar keltirish va ularni matn yakunida rasmiylashtirish kerak (Foydalanilgan adabiyotlar ro‘yxati/Список литературы/References).
Avtomatik iqtiboslar va havolalar har bir bet yakunida berilishi shart.
Jadvallar, diagrammalar, grafiklar, sxemalar va boshqa rasmlar mavjud bo‘lgan taqdirda, ular alohida betda raqamlashtirilishi kerak.
Tanlovda ishtirok etish bo‘yicha qo‘shimcha savollar bilan Xalqaro munosabatlar fakulteti dekanatiga murojaat qilish mumkin (“A” bino, 204-xona).

An essay competition is announced among university students on the topic: "Elections-2024 through the eyes of students and young people".
The purpose of the competition is to stimulate students' research activities to improve political culture in the country.
Conditions for participation in the competition:
- Students of all faculties of UWED can take part in the essay competition.
- The competition will be held in the nomination "Best essay among undergraduate students" (1st, 2nd and 3rd places);
- Original unpublished materials written independently by one author (co-authorship is not allowed) are accepted;
- Works submitted to the competition must logically correspond to the given topic. Plagiarism is not allowed;
- Only one work can be sent to the competition from each participant.
To participate in the competition, you must send an essay to the email address: konkursesse_2023@mail.ru no later than 23:59 on October 25, 2024
Date of announcement of the winners: October 31, 2024
Requirements for the design of competition works
1. Qualitative:
When evaluating the works, the jury takes into account the following criteria: relevance and novelty of the presented work, depth and analytical approach to the presentation of the issue, critical thinking and use of scientific data, literacy and logic of presentation, originality of the text and correctness of the design.
2. Technical:
- Essay language - Uzbek, Russian, English.
- The text volume should not exceed 1200 words, observe 1.5 spacing, Times New Roman (14 font size);
- All sources should be provided with bibliographic references and a list of references (Foydalanilgan adabiyotlar ro‘yxati/List of References/References);
- References and footnotes are formatted page by page;
- If there are tables, diagrams, graphs, drawings and other illustrations, they must be formatted on a separate page with numbering.
For questions regarding participation in the competition, please contact the Dean’s Office of the Faculty of International Relations (office 204, building A).