JIDU va Birmingem universiteti hamkorlikni yo‘lga qo‘ymoqda
Joriy yilning 28-oktabr kuni Jahon iqtisodiyoti va diplomatiya universitetiga Birmingem universitetining (Buyuk Britaniya) davlat boshqaruvi va taraqqiyot bo'yicha magistrlik dasturlari rahbari Adrian Kempbell tashrif buyurdi.
A.Kempbell bilan bo‘lib o‘tgan uchrashuvda JIDU rahbariyati ta’lim va ilmiy tadqiqotlar sohasida hamkorlik imkoniyatlari, qo‘shma dasturlar ishlab chiqish va kelgusidagi hamkorlik masalalarini muhokama qildi.
Adrian Kempbell talabalar va professor-o‘qituvchilar almashinuvi dasturlarini, qo‘shma ilmiy loyihalarni va ixtisoslashtirilgan o‘quv kurslarini rivojlantirish bo‘yicha takliflar bildirdi.
Britaniyalik olim JIDUda o‘quv jarayoni sifatiga e’tibor, ingliz tilida taklif etilayotgan keng ko‘lamli dasturlar, shuningdek, universitetning xalqaro maydondagi obro‘sini oshirish istagini yuqori baholadi.
Uchrashuv yakunlari bo‘yicha tomonlar ushbu yo‘nalishlarda hamkorlikni yo‘lga qo‘yishga va imkon qadar qisqa vaqt ichida o‘z takliflarini taqdim etishga tayyor ekanliklarini tasdiqladilar.
Bundan tashqari, Adrian Kempbell JIDU talabalari oldida ma’ruza qildi. Ma’ruza davomida u Buyuk Britaniya siyosiy tizimi va uning xalqaro maydonga olib boradigan diplomatik aloqalari haqida gapirdi.

UWED and the University of Birmingham are establishing cooperation
On October 28 of this year, the University of World Economy and Diplomacy was visited by the Head of the Master's Programs in Public Administration and Development at the University of Birmingham (UK) Adrian Campbell.
During the meeting, the UWED management discussed with him the possibilities of partnership in the field of education and scientific research, the development of joint programs and issues of further cooperation.
Adrian Campbell made his proposals on the development of student and teacher exchange programs, joint research projects and specialized training courses.
The British scientist highly appreciated the attention to the quality of the educational process at UWED, the wide range of programs offered in English, as well as the university's desire to improve its reputation in the international arena.
Following the meeting, the parties confirmed their readiness to establish cooperation in the specified areas and to submit their proposals as soon as possible.
In addition, Adrian Campbell gave a presentation to UWED students. During the lecture, he spoke about the political system of Great Britain and its diplomatic relations leading to the international arena.