JIDUda “Fotojurnalistika, kasb, ishtiyoq, dunyoni shakllantirayotgan tarixning birinchi qatori” mavzusida ma’ruza bo‘lib o‘tdi
Joriy yilning 9 oktabr kuni Jahon iqtisodiyoti va diplomatiya universitetida “Fotojurnalistika, kasb, ishtiyoq, dunyoni shakllantirayotgan tarixning birinchi qatori!” mavzusida Phil & Elaine Pasquini ma’ruza qilishdi.
Ma’ruza davomida Fil Paskini zamonaviy dunyoda fotojurnalistikaning ahamiyatini tushuntirib, ushbu soha bilan shug‘ullanish istagida bo‘lgan yoshlarga kerakli ma’lumotlarni taqdim etdi. Uning fikricha, fotomuxbirlar o‘z suratlarida qo‘llab-quvvatlayotgan tomonni emas, haqiqatni ko‘rsatishi kerak.
Bundan tashqari, talabalar ma’ruzachining fotosuratlarini ko'rish va ular olingan vaziyatlarni muhokama qilish imkoniga ega bo'ldilar. Shuningdek, suratga olish jarayoni va suratga olish uchun to‘g‘ri vaqtni tanlash ko‘rgazmasi bo‘lib o‘tdi.

UWED hosted a lecture on the topic "Photojournalism, a profession, a passion, a front row seat to history as it shapes our world"
On October 9 of this year, the lecture on "Photojournalism, a profession, a passion, a front row seat to history as it shapes our world!" by Phil & Elaine Pasquini was held at the University of World Economy and Diplomacy.
During the lecture, Phil Pasquini explained the importance of photojournalism in today’s world. He provided with necessary information for youth, who are willing to start photojournalism. According to Phil Pasquini, photojournalists should show the truth in their photos, not the side they are supporting.
Students had an opportunity to see the pictures of the lecturer and discuss about the situations, where these photos were taken. The students saw the process of taking photos and choosing the right moment for pictures.