JIDUda “Fotojurnalistika, kasb, ishtiyoq, dunyoni shakllantirayotgan tarixning birinchi qatori” mavzusida ma’ruza bo‘lib o‘tdi
Joriy yilning 9 oktabr kuni Jahon iqtisodiyoti va diplomatiya universitetida “Fotojurnalistika, kasb, ishtiyoq, dunyoni shakllantirayotgan tarixning birinchi qatori!” mavzusida Phil & Elaine Pasquini ma’ruza qilishdi.
Ma’ruza davomida Fil Paskini zamonaviy dunyoda fotojurnalistikaning ahamiyatini tushuntirib, ushbu soha bilan shug‘ullanish istagida bo‘lgan yoshlarga kerakli ma’lumotlarni taqdim etdi. Uning fikricha, fotomuxbirlar o‘z suratlarida qo‘llab-quvvatlayotgan tomonni emas, haqiqatni ko‘rsatishi kerak.
Bundan tashqari, talabalar ma’ruzachining fotosuratlarini ko'rish va ular olingan vaziyatlarni muhokama qilish imkoniga ega bo'ldilar. Shuningdek, suratga olish jarayoni va suratga olish uchun to‘g‘ri vaqtni tanlash ko‘rgazmasi bo‘lib o‘tdi.

В УМЭД прошла лекция на тему «Фотожурналистика — профессия, страсть, место в первом ряду истории, формирующей наш мир»
9 октября текущего года в Университете мировой экономики и дипломатии прошла лекция Фила и Элейн Паскуини на тему: «Фотожурналистика — профессия, страсть, место в первом ряду истории, формирующей наш мир!».
Во время лекции Фил Паскуини объяснил важность фотожурналистики в современном мире, предоставил необходимую информацию для молодежи, которая хочет заниматься в этой области. По его словам, фотожурналисты должны показывать в своих фотографиях правду, а не сторону, которую они поддерживают.
В ходе встречи студенты получили возможность увидеть фотографии лектора и обсудить ситуации, в которых они были сделаны. Также была представлена демонстрация процесса фотосъемки и выбора подходящего момента для снимков.