JIDU birinchi prorektori Xitoyda bo’lib o’tgan xalqaro seminarda ishtirok etdi
Jahon iqtisodiyoti va diplomatiya universiteti yoshlar masalalari va ma’naviy-ma’rifiy ishlar bo‘yicha birinchi prorektori Odil Yusupdjonov Xitoy Xalq Respublikasida (XXR) O‘zbekiston, Qozog‘iston, Tojikiston va boshqa mamlakatlar oliy o‘quv yurtlari rahbarlari uchun tashkil etilgan seminarda ishtirok etdi. Tadbir Shenyan provinsiyasida bo‘lib o‘tdi.
Seminar davomida ishtirokchilar Xitoyda oliy ta’limni isloh qilish, universitet boshqaruvi, yoshlarning kasbiy malakasini oshirish borasidagi tashabbus va tajribalar bilan yaqindan tanishdilar. Dastur ma’ruzalar, muhokamalar va o‘quv safarlariga boy bo‘ldi. Jumladan, seminar ishtirokchilari Lyaonin provinsiyasining Dalyan shahri va Xubey provinsiyasining Uxan shaharlarida bo‘lib, oliy ta’lim sohasidagi yutuqlar bilan yaqindan tanishdilar.
Seminar doirasida Xitoy Xalq Respublikasi va Markaziy Osiyo davlatlari o‘rtasida oliy ta’lim sohasida to‘plangan tajriba almashinuvi bo‘lib o‘tdi.

Первый проректор УМЭД принял участие в международном семинаре в Китае
Первый проректор Университета мировой экономики и дипломатии по работе с молодежью и духовно-просветительской работе Одил Юсупджанов принял участие в семинаре, организованном в КНР для руководителей вузов Узбекистана, Казахстана, Таджикистана и других стран. Мероприятие состоялось в китайской провинции Шэньян.
В рамках семинара участники ознакомились с реформой высшего образования КНР, управлением университетами, инициативами и опытом профессионального развития молодежи. Программа была насыщена лекциями, дискуссиями и ознакомительными экскурсиями. В частности, участники семинара посетили город Далянь провинции Ляонин и город Ухань провинции Хубэй, где ознакомились с достижениями в сфере высшего образования.
В рамках семинара также состоялся обмен накопленным опытом в сфере высшего образования между Китайской Народной Республикой и государствами Центральной Азии.