JIDUda “ogʻir” toifadagi yoshlar bilan uchrashuv bo‘lib o‘tdi
O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining “Yoshlar va biznesni qo‘llab-quvvatlash yili”da amalga oshirishga oid davlat dasturi to‘g‘risida”gi PF-37-son Farmoni 1-bandi hamda O‘zbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasining 30/1-2003-sonli topshiriq xatiga asosan “Yoshlar balansi” asosida mahalliy ijro etuvchi hokimiyat organlari hamda oliy ta’lim muassasalari rahbarlariga “og‘ir” toifadagi yoshlarni biriktirish belgilangan.
Mazkur topshiriq ijrosini ta’minlash hamda “og‘ir” toifadagi yoshlar muammolarini ijobiy hal qilish, ularning hayotda o‘z o‘rinlarini topishiga ko‘maklashish maqsadida joriy yil 22-iyun kuni Yoshlar masalalari va ma’naviy-ma’rifiy ishlar bo‘yicha birinchi prorektor O.Yusufjonov rektorga biriktirilgan yoshlar bilan uchrashdi.
Suhbat chog‘ida O.Yusufjonov mamlakatimizda ta’lim sohasida amalga oshirilayotgan islohotlar, avvalambor, yoshlarni har tomonlama qo‘llab-quvvatlashga qaratilgani va bu borada katta ishlar qilinayotganini alohida ta’kidladi.

A meeting with youth of the “difficult” category was held at UWED
As part of the implementation of the State program for the implementation of the Strategy “Uzbekistan – 2030” in the Year of Support for Youth and Business, approved by the decree of the President of the Republic of Uzbekistan and the Resolution of the Cabinet of Ministers of March 20, 2024 No. 30/1-2003 for the heads of local executive authorities and higher educational institutions determined to consolidate youth in the “difficult” category.
On June 22 of this year, the First Vice Rector of UWED O.Yusupdjanov met with a group of young people who found themselves in a difficult life situation.
As O.Yusupdjanov explained, the purpose of the meeting was to get to know each other better and help the children solve their problems and find their place in life.
During the conversation, he emphasized that the reforms being implemented in the country in the field of education are primarily aimed at supporting young people and a lot is being done in this direction.
The meeting participants received answers to many of their questions.
At the end, the young people got acquainted with the territory of the university, the educational process and its conditions.