JIDUda “ogʻir” toifadagi yoshlar bilan uchrashuv bo‘lib o‘tdi
O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining “Yoshlar va biznesni qo‘llab-quvvatlash yili”da amalga oshirishga oid davlat dasturi to‘g‘risida”gi PF-37-son Farmoni 1-bandi hamda O‘zbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasining 30/1-2003-sonli topshiriq xatiga asosan “Yoshlar balansi” asosida mahalliy ijro etuvchi hokimiyat organlari hamda oliy ta’lim muassasalari rahbarlariga “og‘ir” toifadagi yoshlarni biriktirish belgilangan.
Mazkur topshiriq ijrosini ta’minlash hamda “og‘ir” toifadagi yoshlar muammolarini ijobiy hal qilish, ularning hayotda o‘z o‘rinlarini topishiga ko‘maklashish maqsadida joriy yil 22-iyun kuni Yoshlar masalalari va ma’naviy-ma’rifiy ishlar bo‘yicha birinchi prorektor O.Yusufjonov rektorga biriktirilgan yoshlar bilan uchrashdi.
Suhbat chog‘ida O.Yusufjonov mamlakatimizda ta’lim sohasida amalga oshirilayotgan islohotlar, avvalambor, yoshlarni har tomonlama qo‘llab-quvvatlashga qaratilgani va bu borada katta ishlar qilinayotganini alohida ta’kidladi.

В УМЭД состоялась встреча с молодежью “трудной” категории
В рамках реализации Государственной программы по реализации Стратегии “Узбекистан – 2030” в Год поддержки молодежи и бизнеса, утверждённой указом Президента Республики Узбекистан и Постановления Кабинета Министров от 20 марта 2024 года № 30/1-2003 за руководителями местных исполнительных органов власти и высших учебных заведений определено закрепить молодежь «трудной» категории.
22 июня текущего года первый проректор УМЭД О.Юсуфжонов встретился с группой таких молодых людей, которые оказались в непростой жизненной ситуации.
Как пояснил О.Юсуфжонов цель встречи познакомиться поближе и помочь ребятам решить их проблемы, найти свое место в жизни.
В ходе беседы он подчеркнул, что реализуемые в стране реформы в сфере образования, прежде всего направлены на поддержку молодежи и в этом направление многое делается.
Участники встречи получили ответы на многие волнующие их вопросы.
В завершении молодые люди ознакомились с территорией университета, с учебным процессом и его условиями.