JIDU o‘qituvchisi “Kelajak: Ilmli Qizlar Hamjamiyati” Forumida taqdirlandi
Joriy yilning 11-fevral – Xalqaro fan-ta’limdagi xotin-qizlar kuni munosabati bilan faol ilm-fan va ta’lim sohasidagi xotin-qizlar “Kelajak: Ilmli Qizlar Hamjamiyati” forumida bir maydonga jam bo‘lishdi. Ushbu noan’anaviy va kreativ forum ilm-fan yo‘nalishida muvaffaqiyatga erishgan ayollarni birlashtirib, yosh avlod bilan o‘z tajribalarini ulashish imkoniyatini yaratdi.
Jahon Iqtisodiyoti va Diplomatiya Universiteti “Tizimli tahlil va matematik modellashtirish” kafedrasi o‘qituvchisi, jahon iqtisodiyoti yo‘nalishida tadqiqot olib borayotgan doktorant Dilafruz Sodiqova ushbu forumda speaker sifatida ishtirok etib, o‘z ilmiy yo‘li, muvaffaqiyat sari muhim qadamlar hamda ilm-fan sohasiga endi kirib kelayotgan yosh qizlarga foydali maslahatlarini berdi.
Ilmiy tadqiqot va ta’lim sohasidagi faoliyati, ijtimoiy tarmoqlardagi “Pro Study” blogi orqali yoshlarni ilmga jalb qilishda qo`shgan hissasi uchun D. Sodiqova Yoshlar ishlari agentligi direktori A. Sa’dullayev tomonidan tashakkurnoma bilan taqdirlandi.

Преподаватель УМЭД был награждён на форуме «Будущее: сообщество образованных девушек»
11 февраля текущего года в честь Международного дня женщин в науке, активные женщины в сфере науки и образования собрались на форуме «Будущее: Сообщество образованных девушек». Эта инновационная и креативная площадка объединила женщин, добившихся значительных успехов в академической сфере, предоставив им возможность поделиться своим опытом и ценными знаниями с молодым поколением.
Дилафруз Содикова, преподаватель кафедры системного анализа и математического моделирования УМЭД и докторант в области мировой экономики, выступила на форуме в качестве спикера. Она поделилась своим академическим путем, ключевыми шагами к успеху, а также дала ценные советы молодым девушкам, стремящимся построить карьеру в науке и исследовательской деятельности.
За вклад в развитие научных исследований и образования, а также за активную работу по популяризации науки среди молодежи через свой блог «Pro Study» в социальных сетях, Дилафруз Содикова была награждена Благодарственным письмом директора Агентства по делам молодежи А. Саъдуллаева.