Xasanova Shaxnoza Abduraupovna
Xasanova Shaxnoza Abduraupovna 1997 -2007 yillarda jahon iqtisodiyoti va diplomatiya universitetining fransuz tili kafedrasida laborant, kabinet mudiri, o‘qituvchi, katta o‘qituvchi lavozimlarida ishlagan. 2007 yildan hozirgi vaqtga qadar Jahon iqtisodiyoti va diplomatiya universiteti roman-german tillari kafedrasi katta o‘qituvchisi sifatida ishlab kelmoqda.
Xasanova Shaxnoza Abduraupovna bir necha bor Belgiya davlatinning Luven la Nev shahridagi katolik universitetida hamda  O'zD.ITU huzuridagi RIAIM da 288 soatga mo'ljallangan Filologiya va tillarni o'qitish (fransuz tili) malaka kurslarida  tajribalarini oshirib kelgan.
Shuningdek, 2022 yil O'zbekiston respublikasi vazirlar mahkamasi huzuridagi davlat test markazida chet tilini bilish darajasi to'g'risida  C1 daraja  22DTM1019165XS raqamli sertifikatga ega bo’ldi.
Hozirgi davrda, Xasanova Shaxnoza Abduraupovna 27 avgust 2024 yilda “O’zbek va fransuz tillarida diplomatik tеrminologiyaning lisoniy xususiyatlari” deb nomlangan filologiya fanlari bo'yicha falsafa doktori (PhD) dissertasiyasi bo‘yicha, Andijon davlat chet tillari instituti huzuridagi ilmiy daraja beruvchi PhD.03/29.12.2022.Fil.156.01 raqamli Ilmiy Kengash qoshidagi  ilmiy seminar muhokamasidan muvaffaqiyatli o’tib, dissertasiya himoyasiga chiqish arafasida turibdi. Tadqiqot natijalari 20  dan ortiq  maqolalarini Respublika, xorijiy ilmiy-amaliy konferensiyalarida hamda milliy OAK ilmiy jurnallarida chop ettirgan.

Хасанова Шахноза Абдурауповна
Шахноза Абдурауповна Хасанова в 1997–2007 годах работала в Университете мировой экономики и дипломатии на кафедре французского языка в должностях лаборанта, заведующей кабинетом, преподавателя и старшего преподавателя. С 2007 года по настоящее время работает старшим преподавателем на кафедре романо-германских языков Университета мировой экономики и дипломатии.
Шахноза Абдурауповна несколько раз проходила повышение квалификации в Католическом университете в Лувене-ла-Нев (Бельгия), а также в Республиканском институте повышения квалификации преподавателей при УзГУМЯ, где завершила 288-часовые курсы по филологии и преподаванию языков (французский язык). В 2022 году получила сертификат C1 № 22DTM1019165XS о знании иностранного языка от Государственного центра тестирования при Кабинете Министров Республики Узбекистан.
В настоящее время Шахноза Абдурауповна готовится к защите диссертации на соискание степени доктора философии (PhD) по филологическим наукам на тему "Лингвистические особенности дипломатической терминологии в узбекском и французском языках". 27 августа 2024 года диссертация успешно прошла обсуждение на научном семинаре при Научном совете PhD.03/29.12.2022.Fil.156.01, расположенном при Андижанском государственном институте иностранных языков. Результаты исследований опубликованы в более чем 20 статьях на республиканских и международных научно-практических конференциях, а также в национальных научных журналах, одобренных ВАК.