“Tarixiy xotirani o‘rganish va saqlash” mavzusida xalqaro anjuman tashkil etildi
Joriy yilning 20-24-noyabr kunlari Rossiya Federatsiyasining Moskva shahrida MDH davlatlarining yosh liderlari o‘rtasida “Tarixiy xotirani o‘rganish va saqlash” mavzusida xalqaro anjuman tashkil etildi.
Ushbu anjumanga grant asosida yo‘llanma olgan JIDU Xalqaro huquq fakulteti 3-bosqich talabalari Sardor To‘xtayev, Saidabbos Qosimov, Javohir Xolboyev faol ishtirok etdilar.
Anjumanda yosh liderlar tarix haqidagi bilimlarini yanada oshirish bilan bir qatorda, tarixiy xotirani asrash uni kelgusi avlodlarga yetkazishga qaratilgan turli g‘oyalarni ilgari surib, uni targ‘ib etishga doir taklif-loyihalar ishlab chiqdilar.

An international conference “Study and Preservation of historical memory” was organized
On November 20-24, 2023, an international conference “Study and Preservation of historical memory” was organized among young leaders of the CIS countries in Moscow, the capital of the Russian Federation.
Sardor Tokhtaev, Saidabbos Kosimov, Javokhir Kholboyev, 3rd-year students of the Faculty of International Law of the UWED, who received a ticket to this conference on the basis of a grant, took an active part.
At the conference, young leaders, in addition to improving their knowledge of history, put forward various ideas aimed at preserving historical memory and passing it on to future generations, and also developed proposals and projects to popularize it.