JIDU jamoasi “Havaskor zakovatchilar” intellektual o‘yinida faxrli birinchi o‘rinni egalladi
Joriy yilning 27-mart kuni O‘zbekiston Respublikasi Oliy ta’lim, fan va innovatsiyalar vazirligi, Iste’dodli yoshlarni qo‘llab-quvvatlash “Ulug‘bek” jamg‘armasi va “Zakovat intellektual klubi” NNT hamkorligida Toshkent shahridagi davlat universitetlari iste’dodli yoshlari o‘rtasida “Havaskor zakovatchilar” intellektual o‘yini tashkil etildi. Ushbu o‘yinda Jahon iqtisodiyoti va diplomatiya universitetidan 6 nafar faol talaba-yoshlar ishtirok etdi.
Musobaqa davomida Toshkent shahridagi 14 ta davlat universitetlari o‘rtasida shiddatli va hayajonga boy kurash bo‘lib o‘tdi. Yakunida “JIDU Zakovat” jamoasi faxrli 1-o‘rinni egalladi. Sovrindor jamoalarning har bir a’zosi diplom va pul mukofotlari bilan taqdirlandi.
JIDU Zakovat terma jamoasiga ushbu intellektual o‘yinda ko‘rsatgan yorqin o‘yinlari va muvaffaqiyatli ishtiroki uchun minnatdorchilik bildiramiz. Ularning kelajakdagi musobaqalarda omad va zafarlar tilaymiz!

27 марта текущего года была организована интеллектуальная игра «Ҳаваскор заковатчилар» среди талантливой молодежи государственных вузов Ташкента.
На соревновании, организованном Министерством высшего образования, науки и инноваций Республики Узбекистан, Фондом поддержки талантливой молодежи «Улугбек» и НПО Интеллектуальный клуб «Заковат», приняли участие 6 активных студентов Университета мировой экономики и дипломатии.
По итогам соревнований между 14 государственными вузами Ташкента команда «JIDU Zakovat» заняла почетное первое место. Каждая из команд-победителей была награждена дипломами и денежными призами.
От имени Университета мировой экономики и дипломатии выражаем благодарность национальной команде «JIDU Zakovat» за блестящее выступление и успешное участие в этой интеллектуальной игре. Желаем им удачи и успехов в следующих соревнованиях!