TTJ talabalar holati o‘rganildi
Talabalar turar joyi tartib-qoidalari bilan talaba-yoshlarni yaqindan tanishtirish, jumladan, ichki tartib qoidalar: tozalik va ozodalik etikasiga rioya qilish bo‘yicha universitetimiz miqyosida keng ko‘lamli ishlar olib borilmoqda. Jumladan, universitet rahbariyati Yoshlar masalalari va ma'naviy-ma’rifiy ishlar bo‘yicha birinchi prorektor O.Yusupdjanov boshchiligida Talabalar turar joyida istiqomat qilayotgan qilayotgan talaba-yoshlarning holidan xabar olish, muammolarini oʻrganish maqsadida TTJga tashrif buyurdi.
Tashrif davomida TTJ ichki-tartib qoidalariga rioya qilish va binoda mavjud sharoitlar va imkoniyatlardan toʻgʻri foydalanish boʻyicha hamda yotoqxonaga kirish boʻyicha belgilangan vaqtlardan kechikmasdan oʻz vaqtida kelishlari kerakligi haqida tushuntirish ishlari olib borildi.
Jarayonda aniqlangan mavjud kamchiliklarni bartaraf etish maqsadida mas’ullarga tegishli ko‘rsatmalar berib o‘tildi.
O‘tkazilgan uchrashuvda O.Yusupdjanov TTJda yaratilgan tartib-qoidalariga qat’iy rioya qilish kabi bir qator masalalarni ilgari surdi. Qolaversa, ijodkor talaba-yoshlarning kelajakdagi istiqbolli rejalari xususida suhbatlashdi. Uchrashuv yakunida talabalar bo'sh vaqtida shug'ullanib turadigan ijodiy ishlaridan na'muna ko'rsatishdi. Kitobxon talabalar tomonidan tashabbuslar ilgari surilib, kerakli maslahat va tavsiyalar berib o‘tildi.

The living conditions of students living in a student dormitory were studied
On the scale of our university, large-scale work is being carried out to familiarize students with the rules of living in the dormitory, including the rules of internal order: compliance with the ethics of cleanliness and neatness. In particular, the university administration headed by the First Vice-Rector for Youth issues and Spiritual and Educational Affairs O. Yusupjanov visited the student dormitory in order to learn about the situation and study the problems of the students living there.
During the visit, explanatory work was carried out on the need to comply with the internal regulations of the dormitory, the correct use of the conditions and opportunities available in the building, as well as timely arrival at the dormitory no later than the established time.
Responsible persons were given appropriate instructions to eliminate the shortcomings identified in the process.
At the meeting, O. Yusupjanov put forward a number of issues, including strict observance of the rules and order established in the dormitory. In addition, he talked with creative students about their long-term plans for the future. At the end of the meeting, students demonstrated samples of their creative works, which they do in their free time. Book lovers came up with initiatives, and the necessary advice and recommendations were given.