Joriy yilning 3-aprel kuni Buxoro davlat universitetida “Siyosiy fanlarning dolzarb muammolari” mavzusidagi Respublika ilmiy-amaliy konferensiya bo‘lib o‘tdi.
Unda respublikamizdagi oliy o‘quv yurtlar, ilmiy markazlarning professor o‘qituvchilari, davlat va jamoat tashkilotlari, siyosiy partiyalar vakillari, hamda tadqiqotchilar, magistrantlar, talabalar ishtirok etdi. Shuningdek, ushbu anjumanda Jahon iqtisodiyoti va diplomatiya universitetining “Siyosatshunoslik” kafedrasi professori, siyosiy fanlari doktori Sultanova E’tibor Sidikovna qatnashib, “Siyosiy texnologiyalar siyosat san’ati sifatida” mavzusidagi plenar ma’ruza taqdim etdi.
Konferensiya doirasida turli masalalar muhokama qilindi. Jumladan, siyosatshunoslik fanining dolzarbligi, uning tarixi, fandagi muhim masalalar, davlat boshqaruvidagi yutuqlar, global va mintaqaviy jarayonlarning o‘ziga xosligi, milliy xavfsizlik, siyosiy madaniyat, mafkura va siyosiy intellektning o‘ziga xos jihatlari ko‘rib chiqildi.

UWED representative took part in the conference on “Actual Problems of Political Science”
On April 3 of this year, the Republican Scientific and Practical Conference on “Actual Problems of Political Science” was held at Bukhara State University.
It was attended by professors and teachers of higher educational institutions and scientific centers of the republic, representatives of state and public organizations, political parties, as well as researchers, undergraduates and students. In addition, this conference was attended by Professor of the Department of Political Science of the University of World Economy and Diplomacy, Doctor of Political Sciences Sultanova Etibor Sidikovna, who presented a plenary report on the topic “Political Technologies as the Art of Politics”.
Various issues were discussed within the framework of the conference. In particular, the relevance of political science, its history, important issues of science, achievements in the field of public administration, features of global and regional processes, national security, political culture, ideology and specific aspects of political intelligence were considered.