Joriy yilning 3-aprel kuni Buxoro davlat universitetida “Siyosiy fanlarning dolzarb muammolari” mavzusidagi Respublika ilmiy-amaliy konferensiya bo‘lib o‘tdi.
Unda respublikamizdagi oliy o‘quv yurtlar, ilmiy markazlarning professor o‘qituvchilari, davlat va jamoat tashkilotlari, siyosiy partiyalar vakillari, hamda tadqiqotchilar, magistrantlar, talabalar ishtirok etdi. Shuningdek, ushbu anjumanda Jahon iqtisodiyoti va diplomatiya universitetining “Siyosatshunoslik” kafedrasi professori, siyosiy fanlari doktori Sultanova E’tibor Sidikovna qatnashib, “Siyosiy texnologiyalar siyosat san’ati sifatida” mavzusidagi plenar ma’ruza taqdim etdi.
Konferensiya doirasida turli masalalar muhokama qilindi. Jumladan, siyosatshunoslik fanining dolzarbligi, uning tarixi, fandagi muhim masalalar, davlat boshqaruvidagi yutuqlar, global va mintaqaviy jarayonlarning o‘ziga xosligi, milliy xavfsizlik, siyosiy madaniyat, mafkura va siyosiy intellektning o‘ziga xos jihatlari ko‘rib chiqildi.

Представитель УМЭД принял участие в конференции на тему «Актуальные проблемы политических наук»
3 апреля текущего года в Бухарском государственном университете состоялась Республиканская научно-практическая конференция на тему «Актуальные проблемы политических наук».
В нем приняли участие профессора и преподаватели высших учебных заведений и научных центров республики, представители государственных и общественных организаций, политических партий, а также исследователи, магистранты и студенты. Кроме того, в данной конференции участвовала профессор кафедры «Политология» Университета мировой экономики и дипломатии, доктор политических наук Султанова Эътибор Сидиковна, которая представила пленарный доклад на тему «Политические технологии как искусство политики».
В рамках конференции обсуждались различные вопросы. В частности, были рассмотрены актуальность политологии, её история, важные вопросы науки, достижения в сфере государственного управления, особенности глобальных и региональных процессов, национальная безопасность, политическая культура, идеология и специфические аспекты политического интеллекта.