Joriy yilning 5-aprel kuni Jahon iqtisodiyoti va diplomatiya universitetining “Xalqaro huquq” fakulteti talabalari uchun O‘zbekiston Respublikasi Fan arbobi, yuridik fanlar doktori, professor Halimboy Boboyev bilan “Uch avlod uchrashuvi” tashkil etildi.
Uchrashuv davomida professor H.Boboyev talabalarga xalqaro huquqning dolzarb masalalari, O‘zbekistonning xalqaro maydondagi o‘rni, shuningdek, yosh huquqshunoslarning kelajakdagi faoliyatiga oid muhim tavsiyalar berdi. Talabalar o‘zlarini qiziqtirgan savollarga javob olish, professor bilan erkin muloqot qilish imkoniyatiga ega bo‘ldilar.
“Uch avlod uchrashuvi” JIDU talabalari uchun o‘z sohalarining yetuk mutaxassislari bilan muloqot qilish, ularning tajribasi va bilimlaridan o‘rganish uchun ajoyib imkoniyat yaratuvchi maydondir. Tadbir yosh huquqshunoslarning kasbiy rivojlanishiga, ularning xalqaro huquq sohasidagi bilimlarini oshirishga xizmat qiladi.

В УМЭД состоялась “Встреча трёх поколений”
5 апреля текущего года для студентов факультета «Международное право» Университета мировой экономики и дипломатии была организована «Встреча трех поколений» с Деятелем науки Республики Узбекистан, доктором юридических наук, профессором Халимбоем Бобоевым.
В ходе встречи профессор Х. Бобоев дал студентам важные рекомендации по актуальным вопросам международного права, роли Узбекистана на международной арене, а также касательно будущей деятельности молодых юристов. Студенты получили возможность задать интересующие их вопросы и свободно пообщаться с профессором.
«Встреча трех поколений» - это превосходная площадка для студентов УМЭД, предоставляющая им возможность общаться с ведущими специалистами в своих областях и учиться на их опыте и знаниях. Мероприятие способствует профессиональному развитию молодых юристов и повышению их знаний в сфере международного права.