Joriy yilning 15-mart sanasida Jahon iqtisodiyoti va diplomatiya universitetida “Yashil makon” umummilliy loyihasi doirasida “Zakovat” intellektual o‘yinining universitet bosqichi bo‘lib o‘tdi.
Tadbirni Besh muhim tashabbus markazi rahbari Sh. Shakirova ochib berib, barcha ishtirokchilarga omad va muvaffaqiyatlar tiladi.
Ushbu qiziqarli va murosasiz kechgan bahsda 100 dan ziyod talaba ishtirok etdi. Qizg‘in bellashuv va kuchli raqobat muhitida o‘tgan o‘yinda ishtiyoq hamda birdamlik jamoalarni g‘oliblik sari undadi. Tezkorlik, topqirlik, mantiqiy fikrlash kabi jihatlarga ko‘ra ularning ishtiroki baholab borildi. O‘yinda turli jamoalar qiziqarli topshiriqlarni bajarish asnosida o‘z bilimlarini sinovdan o‘tkazdilar.
Musobaqa natijalariga ko‘ra, "202" nomli jamoa talabalari birinchi o‘rinni, “Major Prida” jamoasi ikkinchi o‘rinni, “Turkiston” jamoasi esa uchinchi o‘rinni egalladilar.
Tadbir barcha ishtirokchilar uchun nafaqat intellektual o‘sish, balki do‘stlik va jamoaviy birlikni kuchaytirishga hissa qo‘shdi.
Intellektual o‘yin yakunida g‘olib va sovrindorlar diplom va esdalik sovg‘alari bilan taqdirlandilar.

В УМЭД в рамках общенационального проекта «Яшил макон» организована интеллектуальная игра «Заковат»
15 марта текущего года в Университете мировой экономики и дипломатии прошел университетский этап интеллектуальной игры «Заковат» в рамках общенационального проекта «Яшил Макон».
Мероприятие открыла руководитель Центра пяти важных инициатив Ш. Шакирова, пожелав всем участникам удачи и успехов.
В этом интересном и бескомпромиссном состязании приняли участие более 100 студентов. В игре, прошедшей в атмосфере напряженной борьбы и сильной конкуренции, энтузиазм и сплоченность побуждали команды к победе, а их участие оценивалось по таким аспектам, как быстрота реакции, находчивость и логическое мышление. В ходе игры различные команды проверили свои знания, выполняя интересные задания.
По результатам соревнований первое место досталось команде «202», второе место заняла команда «Major Pride», а третье место заняла команда «Туркистон».
Мероприятие способствовало не только интеллектуальному росту всех участников, но и укреплению дружбы и командного единства.
По итогам интеллектуальной игры победители и призеры были награждены дипломами и памятными подарками.