JIDUda “Yurtim qadriyatlari” ko‘rik-tanlovi bo‘lib o‘tdi
Joriy yilning 13-fevral kuni Jahon iqtisodiyoti va diplomatiya universitetida talabalar o‘rtasida o‘qishdan bo‘sh vaqtlarini mazmunli o‘tkazish va milliy, madaniy hamda ma’naviy qadriyatlarimiz bilan yaqindan tanishish maqsadida “Yurtim qadriyatlari” ko‘rik-tanlovining fakultetlararo bosqichi bo‘lib o‘tdi.
Mazkur tanlovda “Xalqaro iqtisodiyot va menejment” fakultetining “Xon atlas”, “Xalqaro munosabatlar” fakultetining “Iftixor” va “Xalqaro huquq” fakultetining “Navodir” talaba-yoshlar jamoalari bellashishdi.
Tadbirda talabalar milliy kiyimlarni o'ziga xos tarzda taqdim etishib, she'rlar, qo'shiqlar va teatr sahnalari orqali qadriyatlarimizga bo'lgan mehr-muhabbatni ifodalashdi.
Tanlov yakuniga ko‘ra, g‘oliblar munosib taqdirlanib, keyingi (hududiy) boshqichda yo'llanmani qo'lga kiritishdi.

The UWED hosted the "Values of My Homeland!" competition
On February 13 of this year, the University of World Economy and Diplomacy hosted the inter-faculty stage of the "Values of My Homeland!" competition with the aim of organizing leisure time for students and getting to know our national, cultural and spiritual values better.
Student teams took part in it: "Khan Atlas" of the Faculty of International Economics and Management, "Iftikhor" of the Faculty of International Relations and "Navodir" of the Faculty of International Law.
The participants of the competition originally presented national costumes and expressed their love for our values through poems, songs and theatrical performances.
Following the results of the competition, the winners were awarded prizes and received a ticket to the next regional stage.