Xalqaro iqtisodiyot va menejment
Xalqaro iqtisodiyot va menejment bo'limi xalqaro biznes, korporativ boshqaruv, rivojlanayotgan bozorlar, Osiyo tadqiqotlari va madaniyat xizmatlari bo'yicha yuqori sifatli tadqiqotlar olib boradi. Biz natijalarni biznes va jamiyatga tarqatamiz va yuqori sifatli o'qitishni taqdim etamiz.
Xalqaro iqtisodiyot va menejment bo'yicha tadqiqot va o'qitish globallashuv jarayoni, jumladan rivojlangan va rivojlanayotgan iqtisodiyotlar o'rtasidagi muvozanatning o'zgarishi bilan yangi global iqtisodiy tartib muammosi bilan bog'liq holda oldingi o'rinda bo'ladi. Biz xalqaro iqtisod va menejment bo'yicha yangi bilimlarni yaratish va tarqatishda davom etamiz, bu yangi global iqtisodiy tartibning muammolarini boshqarish va imkoniyatlaridan foydalanishda kompaniyalarni qo'llab-quvvatlaymiz.
Iqtisodiyot va menejment bo'yicha xalqaro tadqiqot markazlari eng yuqori akademik sifatga intilishadi va ular dunyodagi yetakchi tadqiqot guruhlari bilan taqqoslanadi, shu bilan birga mahalliy va global biznes va jamiyat uchun yuqori ahamiyatga ega bo'lgan yangi bilimlarni tarqatadi.
Yashil Iqtisodiyot
Ushbu fan doirasida talabalar “Yashil iqtisodiyot” kursining predmeti va vazifalari, uning iqtisodiyot fanidagi o‘rni va zamonaviy iqtisodiyotda yashil rivojlanishni boshqarish tamoyillari va mexanizmlarini o‘rganishning nazariy va uslubiy asoslari haqida chuqur tasavvurga ega bo‘lishadi. “Yashil iqtisodiyot” fanini o‘zlashtirishdan maqsad talabalarga zamonaviy dunyoda “yashil” iqtisodiyot, dunyoning turli mamlakatlarida va O‘zbekistonda “yashil” iqtisodiyotning amal qilishi, uning mazmun-mohiyati haqida umumiy tushunchaga ega bo‘lishdan iborat. iqtisodiyot tarmoqlarini rivojlantirish shartlari.
Ekologik Diplomatiya
Ushbu dastur talabalarni atrof-muhitni muhofaza qilish bilan bog'liq yangi xalqaro diplomatik jarayonlar, qadriyatlar va manfaatdor tomonlarning murakkab to'plami bilan ishlashda kelishuvlarga erishish mumkin bo'lgan vositalar bilan tanishtirishga qaratilgan. Kurs global xalqaro tashkilotlar doirasida, mintaqaviy hamkorlik doirasida, shuningdek, ikki tomonlama asosda ekologik diplomatiya, jahon darajasidagi tashqi siyosiy voqealarni o‘rganishga qaratilgan. Atrof-muhitni muhofaza qilish va barqaror rivojlanish tamoyillarini amalga oshirish sohasidagi tashabbuslar ko'rib chiqiladi.