Jahon iqtisodiyoti va diplomatiya universitetida Bangladeshning O‘zbekistondagi Favqulodda va Muxtor Elchisi Mohammad Monirul Islom bilan uchrashuv bo‘lib o‘tdi
Joriy yilning 4-aprel kuni Oliy Majlis Senati Raisining birinchi o‘rinbosari, Jahon iqtisodiyoti va diplomatiya universiteti rektori Sodiq Safoyev Bangladesh Xalq Respublikasining O‘zbekistondagi Favqulodda va Muxtor Elchisi Muhammad Monirul Islomni qabul qildi.
Uchrashuvda parlamentlararo hamkorlik istiqbollari, ikki davlat o‘rtasida akademik almashinuv va ta’lim dasturlarini rivojlantirish masalalari muhokama qilindi.
Elchi qo‘shma loyihalarni amalga oshirish orqali ilmiy va ilmiy-pedagogik kadrlar tayyorlashdan manfaatdorligini bildirdi.
Uchrashuv yakunida Bangladesh va O‘zbekiston Diplomatik akademiyalari o‘rtasida Memorandum imzolash to‘g‘risida kelishuvga erishildi.

The University of World Economy and Diplomacy hosted a meeting with the Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of Bangladesh to Uzbekistan, Mohammad Monirul Islam
On April 4 of this year, the First Deputy Chairman of the Senate of the Oliy Majlis, Rector of the University of World Economy and Diplomacy, Sodyq Safayev, met with the Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of the People's Republic of Bangladesh to Uzbekistan, Mohammad Monirul Islam.
During the meeting, the prospects of inter-parliamentary cooperation were discussed, as well as issues related to academic exchange and the development of educational programs between the two countries.
The Ambassador expressed interest in the preparation of scientific and educational personnel through the implementation of joint projects.
At the end of the meeting, an agreement was reached to sign a Memorandum between the Diplomatic Academies of Bangladesh and Uzbekistan.