Jahon iqtisodiyoti va diplomatiya universitetida “Strategiya va transformatsiyalarni boshqarish” o‘quv dasturi ishga tushirildi
Joriy yilning 26-mart kuni Jahon iqtisodiyoti va diplomatiya universitetida “Strategiya va transformatsiyalarni boshqarish” o‘quv dasturini ochilish marosimi bo‘lib o‘tdi. Ushbu o‘quv dastur JIDU Executive Education fakulteti (rahbarlar uchun ta’lim) va Senteo (AQSh) konsalting kompaniyasi bilan birgalikda amalga oshiriladi.
Dastur davlat ulushiga ega boʻlgan, isloh qilinishi va faoliyat samaradorligini oshirishi lozim boʻlgan korxonalar rahbarlari va mutaxassislari uchun moʻljallangan. Ta’lim talabalarda strategik va loyihalarni boshqarish tamoyillari, biznes modellarining rivojlanishi va evolyutsiyasi hamda ilg‘or xalqaro tajriba asosida muvaffaqiyatli transformatsiya loyihalarini amalga oshirish amaliyotini chuqur tushunishni shakllantirishga qaratilgan.
Mashg‘ulotlarni Senteo bosh direktori Maykl Rakman olib boradi, u xalqaro kompaniyalarda ko‘p yillik amaliy tajribaga ega, ayniqsa menejment konsaltingi sohasida. U muntazam ravishda dunyoning yetakchi universitetlarida shu kabi dasturlarni olib boradi.
Dasturda O‘zbekistonning xususiyatlarini hisobga olgan holda xalqaro amaliyotdan misollar (keyslar) bilan interfaol seminarlar va muhokamalar o‘tkaziladi.
Ushbu ta’lim dasturi O‘zbekiston hukumati tomonidan davlat ishtirokida korxonalarni isloh qilish bo‘yicha keng ko‘lamli dastur amalga oshirilayotgani bilan alohida ahamiyat kasb etadi. Xalqaro tajriba shuni ko'rsatadiki, transformatsiya jarayonlarini muvaffaqiyatli amalga oshirish tayyorlash, loyihalash, amalga oshirish va boshqarishda innovatsion yondashuvlarni talab qiladi.
Ma’lumot uchun: Executive Education fakultetining asosiy vazifalari yetakchi xorijiy oliy o‘quv yurtlari va kompaniyalari bilan hamkorlikda eng yangi texnologiyalar va ilg‘or xalqaro tajribani qo‘llash orqali davlat organlari, iqtisodiy tuzilmalari va tadbirkorlik sub’ektlarining rahbar kadrlarini zamonaviy boshqaruv usullariga o‘rgatishdan iborat.
Senteo konsalting kompaniyasi strategiya va menejment, biznes modellarini o'zgartirish va korporativ madaniyatni rivojlantirishga ixtisoslashgan. Senteo mijozlari ro‘yxatiga IBM, Renault, IKEA, Telefonica, Wembley, Vodafone, Barclays, UBS, Alfa Bank, BNP-Paribas, Citibank, Megafon, Gruziya adliya vazirligi va boshqalar kiradi.

The educational program “Strategy and Transformation Management” has been launched at the University of World Economy and Diplomacy
On March 26 of the this year, the University of World Economy and Diplomacy inaugurated the educational program “Strategy and Transformation Management”, which is being implemented by the Executive Education faculty of UWED in collaboration with the consulting company Senteo (USA).
This program is designed for executives and specialists of state-owned enterprises that are undergoing reform and aiming to enhance operational efficiency. The training focuses on developing a deep understanding of strategic and project management principles, the evolution of business models, and the implementation of successful transformation projects based on advanced international experience.
The sessions are conducted by the CEO of Senteo, Michael Rackman, who has extensive practical experience working in international companies and management consulting. He regularly leads similar programs at top universities worldwide. The program includes interactive seminars and discussions with real-life international case studies tailored to the specificities of Uzbekistan.
This educational program is particularly relevant as the Uzbekistan government is implementing a large-scale program of enterprise reform with state participation. International experience shows that innovative approaches in preparation, design, implementation, and management are crucial for the successful implementation of transformation processes.
For reference, the main objectives of the Executive Education faculty include training senior management of state institutions, economic structures, and entrepreneurs in modern management methods by incorporating cutting-edge technologies and advanced international experience in collaboration with leading foreign universities and companies.
Senteo is a consulting company specializing in strategy and management, business model transformation, and corporate culture development. Senteo's client list includes companies such as IBM, Renault, IKEA, Telefonica, Wembley, Vodafone, Barclays, UBS, Alfa-Bank, BNP-Paribas, Citibank, Megafon, the Ministry of Justice of Georgia, among others.