“Bo‘lajak prokurorlar klubi” doirasida O‘zbekiston prokuraturasi tarixi muzeyiga tashrif amalga oshirildi
Oʻzbekiston Respublikasi Prezidentining 2023-yil 16-noyabrdagi “Oʻzbekiston Respublikasi Konstitutsiyasi kuni bayramiga tayyorgarlik koʻrish va uni oʻtkazish toʻgʻrisida”gi F-72-sonli Farmoyishi ijrosini taʼminlash maqsadida joriy yilning 2-dekabr kuni Xalqaro huquq fakulteti talabalari O‘zbekiston Respublikasi Bosh prokuraturasi bilan hamkorlikda tashkil etilgan “Bo‘lajak prokurorlar klubi” doirasida O‘zbekiston prokuraturasi tarixi muzeyiga tashrif buyurishdi.
Tashrif davomida muzey mutaxassislari tomonidan talabalarga muzeydagi tashkil etilgan tarixiy ko‘rgazmalar, qadimiy yodgorliklar, zamonaviy vositalar, muzeyning tashkil etilishi bosqichlari va shu bilan bir qatorda qiziqarli ma’lumotlar berilganligi tashrif mazmundorligini yanada oshirdi.
O‘zbekiston prokuraturasi muzeyiga tashrif talabalar uchun huquq tizimi o‘tmishiga qiziqarli sayohat bo‘lib, prokuraturaning jamiyatdagi ahamiyati va rolini ochib berdi.

В рамках “Клуба будущих прокуроров” состоялось посещение Музея истории прокуратуры Узбекистана
В целях обеспечения исполнения Распоряжение Президента Республики Узбекистан от 16 ноября 2023 года № P-72 “О подготовке и проведении праздника дня Конституции Республики Узбекистан” 2 декабря текущего года студенты факультета международного права посетили Музей истории прокуратуры Республики Узбекистан в рамках организованного совместно с Генеральной прокуратурой Республики Узбекистан “Клуба будущих прокуроров”.
Во время посещения музея сотрудники музея рассказали студентам о выставках, которые были организованы в музее, о древних памятниках, о современных средствах, о этапах создания музея, а также о других интересных фактах. Это сделало посещение музея более содержательным.
Визит в музей прокуратуры Узбекистана стал для студентов увлекательным путешествием в прошлое правовой системы и раскрыл важность и роль прокуратуры в обществе.