Jahon iqtisodiyoti va diplomatiya universitetida “Biznes jarayonlarini boshqarish” mavzusida davra suhbati o‘tkazildi
Joriy yilning 31-oktabr kuni Jahon iqtisodiyoti va diplomatiya universiteti magistratura bosqichi talabalari uchun tadbirkor, biznes eksperti, “MFactor” va “Dekos” kabi loyiha asoschilaridan biri, “Deli” kompaniyasi bosh direktori Husan Mamasaidov ishtirokida “Biznes jarayonlarini boshqarish” mavzusida davra suhbati o‘tkazildi.
Mazkur uchrashuv Xalqaro iqtisodiyot va menejment fakulteti “Tizimli tahlil va matematik modellashtirish” kafedrasi tomonidan tashkil etildi. Suhbat davomida tadbirkor xavfsiz biznes, biznesni rivojlantirish usullari, omadli boshqaruv, maqsadlarga erishish tizimi, strategiya, HR, biznes modellar haqidagi dolzarb savollarga javob berdi. “MFactor” loyihasining “Time Management”, “Life Management” hamda “Biznesda kuzatuvlar” mavzularida eksklyuziv taqdimotlarni namoyish etdi.
Davra suhbati davomida, tadbirkor biznes-keyslar orqali muammolarni hal etish yo‘llari, ratsional qarorlarni qabul qilishga qaratilgan nazariy va amaliy yondashuvlar bilan bo‘lishdi. Jumladan, yoshlarga biznesda bilimning ahamiyati, kitob mutolaasi, ilmiy hamda amaliy mavzulardagi suhbat va uchrashuvlarning ahamiyati haqida to‘xtalib o‘tdi.
Tadbir so‘ngida magistrantlar o‘zlarini qiziqtirgan savollarga batafsil javob oldi va tadbirkor tomonidan taqdim etilgan imtiyozlarni qo‘lga kiritdi.

В Университете мировой экономики и дипломатии состоялся круглый стол на тему «Управление бизнес-процессами»
31 октября текущего года состоялся круглый стол на тему «Управление бизнес-процессами» для магистрантов Университета мировой экономики и дипломатии с участием Хусана Мамасаидова, предпринимателя, бизнес-эксперта, одного из основателей таких проектов как «МФактор» и «Декос», генерального директора компании «Дели».
Организатором данной встречи выступила кафедра «Системного анализа и математического моделирования» факультета Международной экономики и менеджмента. В ходе встречи предприниматель ответил на актуальные вопросы о безопасном бизнесе, методах развития бизнеса, успешном управлении, системе достижения целей, стратегии, HR, бизнес-моделях. Он представил эксклюзивные доклады на темы «Тайм-менеджмент», «Управление жизнью» и «Наблюдения в бизнесе»проекта «MFactor».
В ходе круглого стола предприниматель поделился способами решения проблем посредством бизнес-кейсов, теоретическими и практическими подходами, направленными на принятие рациональных решений. В частности, с молодежью обсуждалась важность знаний в бизнесе, чтения книг, бесед и встреч на научные и практические темы.
По итогам мероприятия магистранты получили подробные ответы на интересующие их вопросы и им были вручены льготы, предоставленные бизнесменом.