Universitet va jamiyat: JIDU “Olmachi” mahallasi aholisi salomatligini qo‘llab-quvvatlamoqda
Jahon iqtisodiyoti va diplomatiya universiteti (JIDU) sport infratuzilmasini faol rivojlantirish va mahalliy aholi bilan aloqalarni mustahkamlashni davom ettirmoqda. Ushbu tashabbus doirasida universitet har yili “Olmachi” mahallasi aholisi uchun suzish havzasiga bepul kirish imkoniyatini taqdim etadi.
Ushbu dastur bolalar, yoshlar va keksalar orasida sog‘liqni mustahkamlash hamda jismoniy faollikni oshirish uchun qulay sharoit yaratishga qaratilgan. Suzish havzasi belgilangan jadval asosida faoliyat yuritadi, bu esa turli yosh toifalarining tashrif vaqtini samarali taqsimlash imkonini beradi.
Bunday imkoniyatlarni yaratish orqali JIDU sog‘lom turmush tarzi madaniyatini shakllantirish va mahalliy aholi bilan ijtimoiy aloqalarni mustahkamlashga katta hissa qo‘shmoqda. Bu ta’lim muassasalarining shahar aholisi bilan muvaffaqiyatli hamkorligining yorqin namunasi bo‘lib xizmat qiladi.
“Olmachi” mahallasi aholisi universitetga ushbu imkoniyat uchun minnatdorlik bildirib, bunday tashabbuslarning sog‘liqni mustahkamlash va fuqarolar bo‘sh vaqtini mazmunli o‘tkazish uchun muhimligini ta’kidladilar.

Университет и сообщество: УМЭД поддерживает здоровье жителей махалли “Олмачи”
Университет мировой экономики и дипломатии (УМЭД) ежегодно предоставляет широкий доступ к своим образовательным и спортивным объектам для всех желающих, поддерживая идею непрерывного обучения и укрепления общественного здоровья. В частности, жители махалли «Олмачи» регулярно получают бесплатный доступ к бассейну университета.
Этот бассейн, являющийся частью спортивно-образовательной инфраструктуры УМЭД, служит важной площадкой для физического воспитания, пропаганды здорового образа жизни и межпоколенческого обучения детей, молодежи и пожилых людей. Бассейн работает по установленному графику, что позволяет эффективно распределять время посещений между различными возрастными группами.
Опытный инструктор проводит практические занятия, передавая знания и навыки по технике плавания, правильному дыханию и безопасности в воде, помогая посетителям преодолеть страх и повысить физическую форму.
Жители махалли выражают благодарность университету за эту возможность, отмечая её значимость для здоровья и досуга граждан.
Таким образом, УМЭД расширяет свою образовательную миссию, делая образование и спорт доступными для широкой общественности и поддерживая инклюзивные возможности непрерывного образования.