JIDU vakili Toshkent tumani 8-son umumiy o‘rta ta’lim maktabi yuqori sinf o‘quvchilari bilan muloqotda ishtirok etdi
Joriy yilning 26-fevral kuni Toshkent tumani “Iqbol” mahalla fuqarolar yig‘ini hududida joylashgan 8-umumiy o‘rta ta’lim maktabida Jahon iqtisodiyoti va diplomatiya universiteti Til ta’limi markazi, maktab ma’muriyati va mahalla bilan hamkorlikda “Uch avlod uchrashuvi” hamda “Kasbim - faxrim” mavzularida davra suhbati tashkil qilindi.
Muloqot davomida mahalladagi kasb faxriylari hamda nuroniylar o‘zlarining bosib o‘tgan hayot yo‘llari, turmush qiyinchiliklari, tanlagan kasblari sharofati bilan erishgan muvaffaqiyatlari, mehnat tajribalari hamda hozirgi kunda yoshlarning hayotda o‘z o‘rinlarini topish uchun muhim bo‘lgan maslahatlari va tavsiyalari bilan o‘rtoqlashdilar.
JIDU Til ta’limi markazi boshlig‘i L. Xodjayev bitiruvchi o‘quvchilar uchun Universitet faoliyati, undagi ixtisoslik yo’nalishlari, ta’lim olish uchun yaratilgan qulay sharoitlar hamda o‘qishni muvaffaqiyatli tamomlagan talabalar mamlakatimiz Tashqi ishlar, turli vazirliklar, idoralar, xususiy kompaniyalar, Toshkent shahrida akkreditatsiyadan o‘tgan xorijiy davlatlar elchixonalari, turli xalqaro va mintaqaviy tashkilotlarda ishlash imkoniyatlariga ega bo‘lishlari haqida ma’lumot berdi.
Shuningdek, tadbir ishtirokchilariga Prezidentimiz Shavkat Mirziyoyevning joriy yilning 14-fevral kuni yoshlar bilan videoselektor shaklida o‘tgan uchrashuvining mazmuni va mohiyati yetkazildi. Yoshlarning bandligini ta’minlash, ayniqsa xotin-qizlarning o‘qish va intilishlariga sharoit yaratish davlatimizning ustuvor siyosatiga aylangani bayon etildi. Jumladan, xotin-qizlarga shartnoma to‘lovi davlat tomonidan qoplab berilayotgani hisobiga, ularning soni 11 karra ko‘paygani yorqin misol ekanligi ta’kidlandi.
Uchrashuv so‘ngida, o‘quvchilarni qiziqtirgan turli savollariga javob berildi va bunday muloqotni muntazam tashkil etish bo‘yicha kelishuvga erishildi.

UWED representative took part in a dialogue with high school students of School No. 8 in Tashkent district
On February 26 of this year, in Secondary School No. 8, located on the territory of the citizens' assembly of the “Ikbol mahalla”in Tashkent district, the UWED Language Education Center, together with the school administration and mahallas, organized a round table on the topics "Meeting of Three Generations" and "My Profession is My Pride".
During the conversation, veterans and elders of mahalla talked about their life path, shared the difficulties and successes achieved thanks to their chosen professions, work experience, and also gave advice to young people on finding their worthy place in life.
The head of the UWED Language Education Center L. Khodjaev acquainted graduates with the activities of the university, its specializations, and the favorable conditions created for learning. He also said that students who successfully complete their studies will have the opportunity to work in the Ministry of Foreign Affairs of our country, other ministries and departments, private companies, embassies of foreign states and representative offices of international and regional organizations accredited in Uzbekistan.
The participants of the event were also informed about the content and essence of the meeting of the President of our country Shavkat Mirziyoyev with young people, which took place via videoconference on February 14 this year. It was emphasized that ensuring youth employment, as well as creating conditions for the education and self-realization of women, is a priority policy of our state. In particular, it was noted that the number of girls studying at universities has increased 11 times due to the state covering the costs of their contracts.
At the end of the meeting, answers were given to various questions of interest to high school students, and an agreement was reached to organize such a dialogue on a regular basis.