JIDUda “Do‘stlik” ordeni bilan taqdirlangan taniqli tadbirkor bilan uchrashuv bo‘lib o‘tdi
Joriy yilning 12 sentabr kuni Jahon iqtisodiyoti va diplomatiya universitetida taniqli tadbirkor – “New Retail” mas’uliyati cheklangan jamiyati, “Anorbank” va “Kapital sug‘urta” AJ ta’sischisi Qaxramonjon Olimov bilan uchrashuv bo‘lib o‘tdi.
Q.Olimov O‘zbekiston Prezidenti bilan ochiq muloqot formatida ishtirok etib, unga “Do‘stlik” ordeni yuksak davlat mukofotini topshirish haqida alohida hayajon bilan gapirdi.
“Davlatimiz rahbari tadbirkorlarning mamlakatimiz iqtisodiyoti va uning ertangi farovonligiga qo‘shayotgan hissasini yuqori baholadi. Bu yo‘lda biz uchun eng qulay sharoitlar yaratilib, ulkan istiqbollar ochilmoqda. Bizga bildirilayotgan katta umidlarni oqlashimiz kerak”, – dedi Q.Olimov.
Uchrashuvda taniqli tadbirkor o‘zining ish tarixi, biznesdagi ilk qadamlari va erishgan yutuqlari haqida so‘zlab berdi.
Uchrashuvda mamlakatimizda amalga oshirilayotgan keng ko‘lamli iqtisodiy-ijtimoiy islohotlar, moliya, iqtisodiyot, bank va boshqa sohalarga oid dolzarb masalalar yuzasidan fikr almashildi.
Q.Olimov talabalarni qiziqtirgan ko‘plab savollarga javob berdi.
Yakunda JIDU vakillari va O‘zbekistonning taniqli tadbirkori o‘zaro hamkorlikni yanada rivojlantirish rejalarini aytib o‘tdilar.

A meeting was held at UWED with a famous businessman awarded the order of “Do‘stlik”
On September 12 of this year, at the University of World Economy and Diplomacy, a meeting was held with the famous entrepreneur - founder of the limited liability company “New Retail”, “Anorbank” and JSC “Capital Sugurta” Kahramonjon Olimov.
With particular excitement, K. Olimov spoke about participating in the format of an open dialogue with the President of Uzbekistan and presenting him with the high state award of the Order of “Do‘stlik”.
“The head of our state highly appreciated the contribution of entrepreneurs to the country’s economy and its future prosperity. On this path, the most favorable conditions are created for us and great prospects open up. And we must justify the high hopes placed on us,” K. Olimov emphasized.
During the meeting, the famous entrepreneur spoke about his work history, his first steps and achieved successes in business.
During the meeting, an exchange of views took place on the large-scale economic and social reforms being carried out in our country, topical issues relating to finance, economics, banking and other areas.
K. Olimov answered many questions of interest to students.
In conclusion, representatives of UWED and a famous entrepreneur of Uzbekistan outlined plans for further mutual cooperation.