JIDUda “Do‘stlik” ordeni bilan taqdirlangan taniqli tadbirkor bilan uchrashuv bo‘lib o‘tdi
Joriy yilning 12 sentabr kuni Jahon iqtisodiyoti va diplomatiya universitetida taniqli tadbirkor – “New Retail” mas’uliyati cheklangan jamiyati, “Anorbank” va “Kapital sug‘urta” AJ ta’sischisi Qaxramonjon Olimov bilan uchrashuv bo‘lib o‘tdi.
Q.Olimov O‘zbekiston Prezidenti bilan ochiq muloqot formatida ishtirok etib, unga “Do‘stlik” ordeni yuksak davlat mukofotini topshirish haqida alohida hayajon bilan gapirdi.
“Davlatimiz rahbari tadbirkorlarning mamlakatimiz iqtisodiyoti va uning ertangi farovonligiga qo‘shayotgan hissasini yuqori baholadi. Bu yo‘lda biz uchun eng qulay sharoitlar yaratilib, ulkan istiqbollar ochilmoqda. Bizga bildirilayotgan katta umidlarni oqlashimiz kerak”, – dedi Q.Olimov.
Uchrashuvda taniqli tadbirkor o‘zining ish tarixi, biznesdagi ilk qadamlari va erishgan yutuqlari haqida so‘zlab berdi.
Uchrashuvda mamlakatimizda amalga oshirilayotgan keng ko‘lamli iqtisodiy-ijtimoiy islohotlar, moliya, iqtisodiyot, bank va boshqa sohalarga oid dolzarb masalalar yuzasidan fikr almashildi.
Q.Olimov talabalarni qiziqtirgan ko‘plab savollarga javob berdi.
Yakunda JIDU vakillari va O‘zbekistonning taniqli tadbirkori o‘zaro hamkorlikni yanada rivojlantirish rejalarini aytib o‘tdilar.

В УМЭД состоялась встреча с известным бизнесменом, награжденным орденом “Do‘stlik”
12 сентября текущего года в Университете мировой экономики и дипломатии состоялась встреча с известным предпринимателем - учредителем общества с ограниченной ответственностью «Новый ритейл», «Анорбанка» и АО «Капитал сугурта» Кахрамонджоном Олимовым.
С особым волнением К.Олимов рассказал об участии в формате открытого диалога с Президентом Узбекистана и вручении ему высокой государственной награды ордена «Дустлик».
«Глава нашего государства высоко оценил вклад предпринимателей в экономику страны, в его будущее процветание. На этом пути нам создаются максимально благоприятные условия, открываются большие перспективы. И мы должны оправдать возлагаемые на нас большие надежды», - подчеркнул К.Олимов.
В ходе встречи известный предприниматель рассказал о своей трудовой биографии, о первых шагах и достигнутых успехах в бизнесе.
В ходе встречи состоялся обмен мнениями о проводимых в нашей стране широкомасштабных экономических и социальных реформах, актуальных вопросах, касающихся финансов, экономики, банковской и других сфер.
К.Олимов ответил на множество вопросов, интересующих студентов студентов.
В заключении представители УМЭД и известный предприниматель Узбекистана наметили планы дальнейшего взаимного сотрудничества.