“Yoshlar kelajak bunyodkori” shiori ostida “Talabalar teatr studiyalari” festivalining hududiy bosqichlari bo‘lib o‘tdi. Universitetimiz “Diplomat” teatr studiyasi ingliz tili kafedrasi o‘qituvchisi R.Arslanbekova rahbarligida ushbu festivalda faol ishtirok etishdi.
“Diplomat” teatr studiyasi tomonidan namoyish qilingan antik davr yunon adibi Gomerning “Illiada” va “Odesiya” dostonlaridan olingan lavha tomoshabinlarda katta taassurot qoldirdi. namoyish etishdi.
“Diplomat” teatr studiyasi hududiy bosqichda 2-o‘rinni egallab, keyingi bosqichga yo‘llanmani qo‘lga kiritdi.
Universitet rahbariyati “Diplomat” teatr studiyasini ushbu yutuq bilan tabriklaydi va keyingi bosqichda ham omad va zafarlar tilaydi.

Фестиваль "Студенческие театральные студии" продолжается…
Региональный этап «Студенческих театральных студий» прошел под девизом «Молодежь - строитель будущего». Театральная студия нашего университета «Дипломат» приняла участие в этом фестивале под руководством преподавателя кафедры английского языка Р. Арсланбековой.
Зрителей впечатлило исполнение отрывков из стихотворений «Илиада» и «Одиссея» древнегреческого писателя Гомера.
Театр-студия «Дипломат» заняла второе место на региональном этапе и получила возможность перейти в следующий тур.
Администрация университета поздравляет театральную студию «Дипломат» с победой и желает удачи на следующих этапах.