“Yoshlar kelajak bunyodkori” shiori ostida “Talabalar teatr studiyalari” festivalining hududiy bosqichlari bo‘lib o‘tdi. Universitetimiz “Diplomat” teatr studiyasi ingliz tili kafedrasi o‘qituvchisi R.Arslanbekova rahbarligida ushbu festivalda faol ishtirok etishdi.
“Diplomat” teatr studiyasi tomonidan namoyish qilingan antik davr yunon adibi Gomerning “Illiada” va “Odesiya” dostonlaridan olingan lavha tomoshabinlarda katta taassurot qoldirdi. namoyish etishdi.
“Diplomat” teatr studiyasi hududiy bosqichda 2-o‘rinni egallab, keyingi bosqichga yo‘llanmani qo‘lga kiritdi.
Universitet rahbariyati “Diplomat” teatr studiyasini ushbu yutuq bilan tabriklaydi va keyingi bosqichda ham omad va zafarlar tilaydi.

The festival "Student theater studios" continues...
The regional stage of "Students' theatre studios" was held under the motto "Youth is the builder of the future". Theatre studio of our university "Diplomat" took part in this festival under the guidance of English language department teacher R. Arslanbekova.
The audience was impressed by the performance of fractions of poems "Iliad" and "Odyssey" by ancient greek writer Homer.
Theatre studio "Diplomat" took the second place in regional stage and got the opportunity to move to the next round.
The administration of the university congratulates theatre studio "Diplomat" with this victory and wishes them luck in the next stages.