JIDU talabalarining muvaffaqiyatlari
Kuni kecha JIDU “Xalqaro munosabatlar” fakulteti 2-bosqich talabalari Ulug’bek Jangchiddinov va Fazliddin Djamalov hamda “Xalqaro huquq” fakulteti talabasi 2-bosqich talabasi Abu Tolib Gʻiyosovlar “Zakovat” intellektual oʻyinida qatnashib, 3-oʻrinni egallashdi. Mazkur bellashuvlar Oliy va oʻrta maxsus taʼlim vazirining 2021-yil 3-maydagi 208-sonli buyrugʻi asosida tashkil etilgan boʻlib, oliy taʼlim muassasalarida tahsil olayotgan talabalarni amalga oshirilayotgan islohotlar, oʻzgarishlar va erishilgan yutuqlar boʻyicha bilimlarini sinovdan oʻtkazish, nazariy bilimlarini amaliyotga tadbiq etish koʻnikmalarini shakllantirish, ularga oʻz iqtidorlarini namoyish etish uchun imkoniyat yaratish maqsadini koʻzlagan.
Bu muvaffaqiyatlarning davomi sifatida bugun – “Xalqaro huquq” fakulteti 2 bosqich talabasi Abu Tolib Gʻiyosov ham “Kitobxon talaba” tanlovining hududiy bosqichida 3 oʻrinni egalladi.

12.06.2021        3150
The 2nd year students of the faculty of International Relations of the University of world economy and diplomacy Ulugbek Jangchiddinov and Fazliddin Djamalov, and 2nd year student of the faculty of International law Abu Talib Giyosov, took part in the intellectual game “Zakovat” and took 3rd place. These competitions are organized according to the Order of the Minister of Higher and Secondary Special Education №208 of May 3, 2021, and aimed at test the knowledge of students studying in higher education institutions on the ongoing reforms, changes and achievements, to develop the skills to apply theoretical knowledge in practice, to show them their potential.
As a continuation of these achievements, today – Abu Tolib Giyosov, a second-year student of the faculty of International Law, also took third place in the regional stage of the competition "Kitobxon talaba".