Sport musobaqalari o‘tkazildi
Sport chegara va ijtimoiy farqlarni hisobga olmagani uchun, uni rivojlanish va tinchlikni targʻib qilishning samarali vositalaridan deb bilishadi. U turli geografik, madaniy va siyosiy sharoitlarda ijtimoiy integratsiya va iqtisodiy rivojlanishni taʼminlaydi.
О‘zbekiston Respublikasi Prezidentining 2020-yil 30-oktyabrdagi “Sog’lom turmush tarzini keng tatbiq etish va ommaviy sportni yanada rivojlantirish chora-tadbirlari to‘g‘risida”gi farmoni hamda Vazirlar Mahkamasining 2020-yil 19-noyabrdagi “Aholining sog‘lom turmush tarzini qo‘llab-quvvatlash va jismoniy faolligini oshirishga doir qo‘shimcha chora-tadbirlar to‘g‘risida”gi qaroriga asosan Jahon iqtisodiyoti va diplomatiya universiteti yoshlar bilan ishlash bo‘yicha prorektori hamda JIDU sport klubi tashabbusi bilan Jahon iqtisodiyoti va diplomatiya universitetida Toshkent shahrining Mirzo Ulug‘bek tumanidagi mahallalar o‘rtasida sportning shaxmat, mini futbol, voleybol sport turlari bo‘yicha musobaqalar bo‘lib o‘tdi.
Aholining sog’lom turmush tarzini qo‘llab-quvvatlash va jismoniy faoligini oshirish maqsadida musobaqada universitetiga biriktirilgan Ahmad Yugnakiy, Beshkapa, Traktorsozlar, Bahor, Boʻz mahalalari va JIDU sport klubidan jami 6 ta jamoa qatnashishdi.
Yakuniy natijalarga ko‘ra, 1-o‘rinni Mirzo Ulug‘bek tumanining Bo‘z mahalasi jamoasi qo‘lga kiritgan bo‘lsa, JIDU sport klubi a’zolari 2-o‘ringa munosib deb topildilar.

Sports competitions were held in UWED
Sport is a recognized tool for promoting development and peace, as it does not take into account geographical boundaries or social differences. It promotes social integration and economic development in a variety of geographical, cultural and political settings.
According to the decree of the President of the Republic of Uzbekistan “On measures for the wide application of the healthy lifestyle and further development of mass sports” on October 30, 2020 and the resolution of the Cabinet of Ministers “On additional measures to support the healthy lifestyle and increase physical activity of the population" on November 19, 2020, at the University of world economy and diplomacy were held competitions in chess, mini football, volleyball sports among the teams of mahallas’ Mirzo Ulugbek district and UWED Sports Club.
In order to support the healthy lifestyle and increase the physical activity of the population, a total of 6 teams from mahallas Ahmad Yugnaki, Beshkapa, Traktorsozlar, Bahor, Boz and UWED Sports Club attached took part in the competition.
According to the final results, the team of mahalla Boz won 1st place, the members of UWED Sports Club were considered 2nd place.