JIDU Spartakiadasi yakunlari
“Navroʻz” umumxalq bayrami munosabati bilan 13-mart kuni Jahon iqtisodiyoti va diplomatiya universitetida sportning futbol, voleybol, basketbol, suzish, shaxmat, stol tennisi sport turlari boʻyicha Tashqi ishlar vazirligi, universitet professor-oʻqituvchilari, MDXMI (MGIMO) Toshkent filiali, JIDU magistratura boʻlimi, Xalqaro munosabatlar, Xalqaro iqtisodiyot va menejment, Xalqaro huquq fakultetlari, JIDU litseyi jamoalari oʻrtasida spartakiadaga start berilgan edi. Murosasiz bellashuvlardan soʻng gʻoliblar aniqlandi.
Spartakiada gʻoliblarini taqdirlash 27-mart kuni boʻlib oʻtdi. Spartakiada natijalariga koʻra:
- Tashqi ishlar vazirligi jamoasi futbol boʻyicha 2 oʻrin;
- MDXMI Toshkent filiali shaxmat boʻyicha 1 oʻrin, basketbol (yigitlar) 2 oʻrin, voleybol (yigitlar) 3 oʻrin;
- Xalqaro munosabatlar fakulteti basketbol boʻyicha (qizlar) 3 oʻrin, “erkin suzish”da 2 va 3 oʻrinlar;
- Xalqaro iqtisodiyot va menejment fakulteti futbol boʻyicha 1 oʻrin, voleybol (yigitlar) 1 oʻrin, (qizlar) 2 oʻrin, basketbol (qizlar) 1 oʻrin, shaxmat 2 oʻrin, suzish (Brass uslubida, yigitlar) 2 va 3 oʻrin, “erkin suzish”da 1, 2, 3 oʻrinlar, stol tennisi 3 oʻrin;
- Xalqaro huquq fakulteti talabalari futbol boʻyicha 3 oʻrin, basketbol (yigitlar) 1 oʻrin, basketbol (qizlar) 2 oʻrin, volleybol (yigitlar) 2 oʻrin, volleybol (qizlar) 1 oʻrin, shaxmat 3 oʻrin, suzish (Brass uslubida, yigitlar) 1 oʻrin, “erkin suzish” (qizlar) 1 oʻrin, stol tennisi 1 va 2 oʻrinlarni egallashdi.
Yakuniy natijalarga koʻra, oltin medallar hisobi boʻyicha Xalqaro huquq fakulteti jamoasi 1 oʻrinni, Xalqaro iqtisodiyot va menejment fakulteti jamoasi 2 oʻrinni, MDXMI Toshkent filiali esa 3 oʻrinni qoʻlga kiritdi.

29.03.2021        3510
13 марта в Университете мировой экономики и дипломатии стартовала Спартакида, посвященная празднику «Навруз». Команды Министерства иностранных дел Узбекистана, профессора университета, студенты УМЭД, студенты Ташкентского филиала МГИМО МИД России и учащиеся академического лицея УМЭД состязались друг с другом в следующих видах спорта: футбол, волейбол, баскетбол, плавание, шахматы, настольной теннис. Во время соревнований участники показали свои умения, упорство, честную и бескомпромиссную борьбу.
Церемония награждения победителей Спартакиады состоялась 27 марта. По окончательным результатам Спартакиады, участники были награждены следующим образом:
• 2-е место по футболу заняла сборная команда МИД Узбекистана;
• Студенты Ташкентского филиала МГИМО МИД России заняли 1-е место по шахматам, 2-е место по баскетболу (юноши), 3-е место по волейболу (юноши);
• Студенты факультета Международных отношений УМЭД заняли 3-е место по баскетболу (девушки), 2-е и 3-е места по плаванию (“Вольный стиль”);
• Студенты факультета Международной экономики и менеджмента УМЭД заняли 1-е место по футболу, юноши заняли 1-е место, а девушки 2-е место по волейболу, 1-е место по баскетболу (девушки), 2-е место по шахматам, 2-е и 3-е места по плаванию (в стиле “Брасс”, юноши), 1-е и 2-е места по плаванию (“Вольный стиль”) и 3-е место по настольному теннису;
• Студенты факультета Международного права УМЭД заняли 3-е место по футболу, 1-е место по баскетболу (юноши), 2-е место по баскетболу (девушки), 2-е место по волейболу (юноши), 1-е место по волейболу (девушки), 3-е место по шахматам, 1-е место по плаванию (в стиле “Брасс” - юноши, “Вольный стиль” - девушки), по настольному теннису 1-е и 2-е места.
По итоговым результатам присуждения золотых медалей команда факультета Международного права УМЭД заняла 1-е место, команда факультета Международной экономики и менеджмента УМЭД 2-е место, команда Ташкентского филиала МГИМО МИД России заняла 3-е место.