Jahon iqtisodiyoti va diplomatiya universitetida Oʻzbekiston Respublikasi Tashqi ishlar vazirligi xodimlari ishtirokida shaxmat musobaqasi boʻlib oʻtdi
20.01.2021 3676
Oʻzbekiston Respublikasi Prezidentining 2021-yil 14-yanvardagi “Shaxmatni yanada rivojlantirish va ommaviylashtirish hamda shaxmatchilarni tayyorlash tizimini takomillashtirish chora tadbirlari toʻgʻrisida”gi 4954-son Qarori hamda 2020-yil 30-oktyabrdagi “Sogʻlom turmush tarzini keng tatbiq etish va ommaviy sportni yanada rivojlantirish chora-tadbirlari toʻgʻrisida”gi PF-6099-sonli OʻzR Prezidenti Farmonini ijrosini taʼminlash maqsadida Oʻzbekiston Respublikasi Tashqi ishlar vazirligi tashabbusi bilan Jahon iqtisodiyoti va diplomatiya universitetida Vazirlik xodimlari, universitet professor-oʻqituvchilari hamda talaba yoshlari oʻrtasida 2021-yil 16-yanvar kuni “Shaxmat” sport turlari boʻyicha musobaqa boʻlib oʻtdi. Taʼkidlash joizki, bu musobakada nafaqat talaba yoshlar, balki Oʻzbekiston Respublikasi Tashqi ishlar vazirligi xodimlari, universitetimiz professor-oʻqituvchilari va xodimlari ishtirok etishdi. Doʻstona ruhda oʻtgan musobaqaning ochilish marosimini OʻzR Tashqi ishlar vazirligi Kadrlar va taʼlim muassasalari boshqarmasi boshligʻi I.A.Xasanov va JIDU Yoshlar bilan ishlash boʻyicha prorektori L.Oʻ.Mingishovlar ochib berdilar.
Bellashuvlar yakunida musobaka ishtirokchilari oʻrtasida fahrli 1-oʻrinni T.Alixodjayev, 2-oʻrinni I.Xaitbayev, 3-oʻrinni F.Shermatov qoʻlga kiritdilar. Gʻoliblarga Tashqi ishlar vazirligi Kadrlar va taʼlim muassasalari boshqarmasi boshligʻi I.A.Xasanov tomonidan mukofot va diplomlar topshirildi. Ushbu musobaka jismoniy madaniyat va sport fani oʻqituvchilari Sh. Dilmurodov, D. Raxmatov va Xalqaro iqtisodiyot va Menejment fakulteti talabalari - S. Xujakulov hamda X.Yarbekovlar tomonidan nazorat qilindi.

20.01.2021        4124
Resolution of the President of the Republic of Uzbekistan dated January 14, 2021 No. 4954 "On measures to further develop and popularize chess and improve the system of training chess players" and dated October 30, 2020 "On measures to promote a healthy lifestyle and further develop mass sports." In order to ensure the implementation of Decree -6099 at the University of World Economy and Diplomacy on the initiative of the Ministry of Foreign Affairs of the Republic of Uzbekistan. Employees of the Ministry of Foreign Affairs of the Republic of Uzbekistan, University On January 16, the "Chess" competition was held among professors and students. It should be noted that not only student youth participate in this competition, but also Employees of the Ministry of Foreign Affairs of the Republic of Uzbekistan,The professors and staff of our university took part. The opening ceremony was opened by the head of the personnel and educational institutions of the Ministry of Foreign Affairs I.A. Khasanov and Vice-Rector for Youth Affairs of the UWED L.U Mingishov.
According to the results of the competition, T. Alikhodzhaev took 1st place, I. Khaitbaev - 2nd place, F. Shermatov - 3rd place. The winners were awarded prizes and diplomas by the head of the Department of Personnel and Educational Institutions of the Ministry of Foreign Affairs I.A. Khasanov. Physical culture and sports teachers Sh. Dilmurodov, D. Rakhmatov and students of the Faculty of International Economics and Management - S. Under the leadership of Khudzhakulov and Kh. Yarbekov.