Jahon iqtisodiyoti va diplomatiya univyersitetida Oʻzbekiston Respublikasi Qurolli Kuchlari tashkil etilganining 28 yilligi va Vatan himoyachilari kuni munosabati bilan bayram tadbirlari tashkil etildi
17.01.2020 7964
2020-yil 16-yanvarda Jahon iqtisodiyoti va diplomatiya universitetida Oʻzbekiston Respublikasi Qurolli Kuchlari tashkil etilganining 28 yilligi va Vatan himoyachilari kuni munosabati bilan bayram tadbirlari boʻlib oʻtdi.
Bayram tadbiri JIDU prorektori L.Oʻ.Mingishovning tabrik soʻzi bilan ochib berildi. Bugungi tinch va osoyishta, farovon hayotimiz mamlakatimiz Qurolli Kuchlari tomonidan ishonchli tarzda himoya qilinib kelinmoqda, mana shunday masʼuliyatli burchni sidqidildan ado etayotgan, taraqqiyotimiz barqarorligiga kamarbasta boʻlayotgan oʻgʻlonlarimizni, shijoatli yoshlarimizni har qancha eʼzozlasak, ardoqlasak kam ekanligi taʼkidlandi. Bayramda universitet faxriylari, professor-oʻqituvchilari, talabalar va mehmonlar ishtirok etdilar.
Oʻzbekiston Respublikasi Qurolli kuchlar Akademiyasi faxriy qorovuli va orkestri hamda Oʻzbekiston Respublikasi Mudofaa vazirligi qoshidagi ashula va raqs ansabli jamoasining musiqiy va sahnaviy koʻrinishlari bayramga oʻzgacha zavq bagʻishladi.
Shuningdek, xarbiy xizmatni oʻtab kelgan talabalarimizning jangovor koʻrgazmali chiqishlari, bayram tadbiriga yanada koʻtarinki ruh baxsh etdi.

17.01.2020        7981
On the 16th of January, festive events were held on the occasion of the 28th anniversary of the establishment of the Armed Forces of the Republic of Uzbekistan and the Defender of the Fatherland Day at the University of Economy and Diplomacy. Event was opened by the Pro-rector of UWED, Mingishov’s congratulatory speech. Today's peaceful and comfortable life is being reliably protected by the Armed Forces of our country, and it was noted that if we respect and cherish our sons and ambitious young people who are diligently fulfilling such a responsible duty, they help to commite the stability of our progress. Highly respected guests, professors, teachers and students of the university took part in the celebration.
The musical and scenic views of the honorary guard and orchestra of the Academy of the Armed Forces of the Republic of Uzbekistan, as well as the singing and dancing ensemble under the Ministry of Defense of the Republic of Uzbekistan brought a special pleasure to the holiday.
In addition, the performance of our students who have passed the military service gave a more uplifting spirit to the festive event.
The film, which was shown in the process of the holiday, reflecting the unpleasant situations happening in foreign countries and the peace of our country, further strengthened the feelings of gratitude in the hearts of our students.