Jahon iqtisodiyoti va diplomatiya univyersitetida Oʻzbekiston Respublikasi Qurolli Kuchlari tashkil etilganining 28 yilligi va Vatan himoyachilari kuni munosabati bilan bayram tadbirlari tashkil etildi
17.01.2020 7964
2020-yil 16-yanvarda Jahon iqtisodiyoti va diplomatiya universitetida Oʻzbekiston Respublikasi Qurolli Kuchlari tashkil etilganining 28 yilligi va Vatan himoyachilari kuni munosabati bilan bayram tadbirlari boʻlib oʻtdi.
Bayram tadbiri JIDU prorektori L.Oʻ.Mingishovning tabrik soʻzi bilan ochib berildi. Bugungi tinch va osoyishta, farovon hayotimiz mamlakatimiz Qurolli Kuchlari tomonidan ishonchli tarzda himoya qilinib kelinmoqda, mana shunday masʼuliyatli burchni sidqidildan ado etayotgan, taraqqiyotimiz barqarorligiga kamarbasta boʻlayotgan oʻgʻlonlarimizni, shijoatli yoshlarimizni har qancha eʼzozlasak, ardoqlasak kam ekanligi taʼkidlandi. Bayramda universitet faxriylari, professor-oʻqituvchilari, talabalar va mehmonlar ishtirok etdilar.
Oʻzbekiston Respublikasi Qurolli kuchlar Akademiyasi faxriy qorovuli va orkestri hamda Oʻzbekiston Respublikasi Mudofaa vazirligi qoshidagi ashula va raqs ansabli jamoasining musiqiy va sahnaviy koʻrinishlari bayramga oʻzgacha zavq bagʻishladi.
Shuningdek, xarbiy xizmatni oʻtab kelgan talabalarimizning jangovor koʻrgazmali chiqishlari, bayram tadbiriga yanada koʻtarinki ruh baxsh etdi.

В связи с 28-й годовщиной образования Вооруженных Сил Республики Узбекистан и Дня защитников Отечества, были организованы праздничные мероприятия в Университете мировой экономики и дипломатии
17.01.2020 7682
16 января 2020 года, по случаю 28-й годовщины образования Вооруженных Сил Республики Узбекистан и Дня защитников Отечества в Университете мировой экономики и дипломатии прошли праздничные мероприятия. Праздничное мероприятие было открыто поздравительной речью проректора УМЭД Мингишова Л.У.. Сегодня мирная и спокойная, комфортная жизнь поистине надежно защищается Вооруженными силами нашей страны и если мы будем уважать и заботится о наших сыновьях и амбициозных молодых людях, которые добросовестно выполняют такой ответственный долг будут привержены для стабильности нашего прогресса. В торжестве приняли участие высоко уважаемые профессора, преподаватели, студенты и гости университета.
Особое удовольствие доставили музыкально-сценические представления почетного караула и оркестра Академии Вооруженных Сил Республики Узбекистан, а также ансамбля песни и пляски при Министерстве обороны Республики Узбекистан.
Кроме того, выступление наших воспитанников, прошедших военную службу, придало еще более приподнятое настроение праздничному мероприятию.
Фильм, который был показан в процессе праздника, отражающий неприятные ситуации происходящие в зарубежных странах и мир нашей страны, еще больше укрепил чувства благодарности в сердцах наших студентов.