Harbiy xizmatchilar bilan uchrashuv tashkil qilindi
Jahon iqtisodiyoti va diplomatiya universiteti ilmiy xodimlari “Yoshlar oyligi” rejalariga muvofiq Chirchiq shahrida joylashgan uchuvchilar harbiy qismi tinglovchilari bilan uchrashishdi.
Oʻzbekistonda mahalla qadimdan kuchli madaniyat oʻchog'i, fuqarolarning oʻzini-oʻzi boshqarishning ta'sirchan organi, fuqarolik jamiyatining noyob instituti bo'lib kelgan. Soʻnggi yillarda mahalla va ta'lim muassasalarining uzviy hamkorligi samarali yoʻlga qoʻyilgan boʻlib bu boʻyicha qator ishlar amalga oshirilmoqda.
Bugungi kunda yurtimiz aholisining 60 foizdan ortigʻini ulkan imkoniyatlarga ega boʻlgan yoshlar tashkil qiladi.
Oliy va o‘rta maxsus ta’lim vazirligi tomonidan Innovatsion rivojlanish vazirligi, Din ishlari bo‘yicha qo‘mita, O‘zbekistondagi Islom sivilizatsiyasi markazi, “Ipoteka-bank” ATIB, O‘zMTRK O‘zbekiston Milliy axborot agentligi bilan hamkorlikda “Uchinchi renessans - yoshlar nigohida” nomli respublika tanlovining yakuniy bosqichi o‘z nihoyasiga yetdi.
Kuni kecha JIDU “Xalqaro munosabatlar” fakulteti 2-bosqich talabalari Ulug’bek Jangchiddinov va Fazliddin Djamalov hamda “Xalqaro huquq” fakulteti talabasi 2-bosqich talabasi Abu Tolib Gʻiyosovlar “Zakovat” intellektual oʻyinida qatnashib, 3-oʻrinni egallashdi.
Yosh avlod kelajagi hamisha Oʻzbekiston davlat siyosatining markazida boʻlgan. Bugun ham yurtimizda yuzaga kelgan muammolarni bartaraf etish, yoshlarning kamoloti va tarbiyasiga ijobiy taʼsir qiluvchi shart-sharoit yaratish uchun barcha sohada keng koʻlamli islohotlar jadallik bilan olib borilmoqda.
Sport chegara va ijtimoiy farqlarni hisobga olmagani uchun, uni rivojlanish va tinchlikni targʻib qilishning samarali vositalaridan deb bilishadi. U turli geografik, madaniy va siyosiy sharoitlarda ijtimoiy integratsiya va iqtisodiy rivojlanishni taʼminlaydi.

Students of the faculty of International Law among the winners of the Republican stage of the contest "Third Renaissance - through the eyes of youth"
The Ministry of Higher and Secondary Special Education, together with the Ministry of Innovative Development, the Committee for Religious Affairs, the Center for Islamic Civilization in Uzbekistan, Ipoteka-Bank ATIB, and the National News Agency of Uzbekistan held the republican contest "The Third Renaissance – through the eyes of youth".
Achievements of UWED students
The 2nd year students of the faculty of International Relations of the University of world economy and diplomacy Ulugbek Jangchiddinov and Fazliddin Djamalov, and 2nd year student of the faculty of International law Abu Talib Giyosov, took part in the intellectual game “Zakovat” and took 3rd place.
Youth of new Uzbekistan - the foundation of our future and prosperity
Young people have always been and remain the focus of the state policy of Uzbekistan. Today, our country is undergoing large-scale reforms in every area, works are underway to eliminate the urgent problems in society, and conditions are being created for the harmonious development and education of young people.
Sports competitions were held in UWED
Sport is a recognized tool for promoting development and peace, as it does not take into account geographical boundaries or social differences. It promotes social integration and economic development in a variety of geographical, cultural and political settings.