Joriy yilning 29-avgust sanasidan 17-sentyabriga qadar JIDU vakillari Pekin shahrida joylashgan Xitoy Boshqaruv Akademiyasi tomonidan tashkil etilgan “SHXT va Osiyoda hamkorlik va ishonchni mustaxkamlash konferensiyasi mamlakatlari davlat boshqaruv apparati xodimlari uchun davlat boshqaruvi” mavzuidagi seminarda ishtirok etdilar.
Mazkur seminarda JIDUning ilmiy tadqiqotlar va ilmiy kadrlarni tayyorlash boʻlimi hamda Iqtisodiyot nazariyasi kafedrasi xodimlari qatnashdilar.
Seminar davomida davlat boshqaruvining asosiy tamoyillari, shuningdek, davlat boshqaruvi nazariyasi va XXR misolida davlat qurilish sohasidagi innovatsiyalar masalalari koʻrib chiqildi.

Участие представителей УМЭД в семинаре стран-участниц ШОС в Китайской Народной Республике
С 29 августа по 17 сентября 2018 г. в г. Пекине (КНР) представители УМЭД приняли участие в семинаре «Государственное управление для старших государственных служащих ШОС и стран CICA (Конференция по взаимодействию и укреплению доверия в Азии)», проходившем в Китайской Академии Управления в г. Пекине.
Со стороны УМЭД в семинаре приняли участие представители отдела научных исследований и подготовки научно-педагогических кадров и кафедры «Экономическая теория».
На семинаре изучались основные принципы государственного управления, а также вопросы теории государственного управления и инноваций в государственном строительстве на примере КНР.