Joriy yilning 29-avgust sanasidan 17-sentyabriga qadar JIDU vakillari Pekin shahrida joylashgan Xitoy Boshqaruv Akademiyasi tomonidan tashkil etilgan “SHXT va Osiyoda hamkorlik va ishonchni mustaxkamlash konferensiyasi mamlakatlari davlat boshqaruv apparati xodimlari uchun davlat boshqaruvi” mavzuidagi seminarda ishtirok etdilar.
Mazkur seminarda JIDUning ilmiy tadqiqotlar va ilmiy kadrlarni tayyorlash boʻlimi hamda Iqtisodiyot nazariyasi kafedrasi xodimlari qatnashdilar.
Seminar davomida davlat boshqaruvining asosiy tamoyillari, shuningdek, davlat boshqaruvi nazariyasi va XXR misolida davlat qurilish sohasidagi innovatsiyalar masalalari koʻrib chiqildi.

During the period August 29 - September 17, 2018 representatives of the UWED participated in the seminar “Public administration for senior civil servants of the SCO and CICA countries (Conference on Interaction and Confidence Building Measures in Asia), held at the Chinese Academy of Management (Beijing).
On behalf of the UWED, Head of scientific research and the training of scientific-academic staff department and Head of “Economic theory” department took part in the seminar.
During the seminars issues such as theory of public administration, basic principles of public administration, as well as PRC experience in the field of innovations in state-building.