2018-yilning 21-aprel kuni O‘zbekiston Respublikasi Tashqi ishlar vazirligida Moskva davlat xalqaro munosabatlar institutining (universitet) prorektori Artyom Malgin boshchiligidagi delegatsiyasi bilan uchrashuv bo‘lib o‘tdi.
Uchrashuv jarayonida ta’lim sohasidagi O‘zbekiston-Rossiya munosabatlarini rivojlantirish nuqtai nazaridan O‘zbekiston TIVning Jahon iqtisodiyoti va diplomatiya universiteti va MDXMI(U) o‘rtasida hamkorlik istiqbollari muhokama qilindi.
“O‘zbekiston Respublikasi Tashqi ishlar vazirligi tizimini tubdan takomillashtirish hamda tashqi siyosiy va tashqi iqtisodiy faoliyatning ustuvor yo‘nalishlarini amalga oshirishda uning mas’uliyatini kuchaytirish chora-tadbirlari to‘g‘risida”gi O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining farmoni ijrosini ta’minlash bo‘yicha aniq qo‘shma loyihalarni amalga oshirish bilan bog‘liq amaliy masalalar muammolarining e’tibor markazidan joy oldi.

MFA discusses joint projects with the delegation of MGIMO
On April 21, 2018, the Ministry of Foreign Affairs (MFA) of the Republic of Uzbekistan held a meeting with the delegation of the Moscow State Institute of International Relations (University) headed by the vice-rector Artem Malgin.
The parties discussed prospects for cooperation between the University of World Economy and Diplomacy under the MFA and MGIMO (U) in the context of development of Uzbek-Russian relations in the educational sphere.
The focus was on practical issues related to the implementation of specific joint projects within the framework of the implementation of the Decree of the President of Uzbekistan "On measures for the radical improvement of the system of the Ministry of Foreign Affairs of the Republic of Uzbekistan and enhancing its responsibility for implementing priority directions for foreign policy and foreign economic activity."