«Assalom, Navro’zi olam!»
2018 yil 28-mart kuni universitetida bahor ayyomiga bag’ishlangan “Assalom, Navro‘zi olam!” nomli bayram tadbiri o‘tkazildi. Navro‘z bayramining badiiy qismi universitetimizning markaziy zalida teatrlashtirilgan sahna ko‘rinishi orqali namoyish etildi. Bunda Navro‘z sadosini aks etuvchi she’ru-qo‘shiqlar, hazil-mutoibalar yangradi. Talabalar “Farmonbibining uyida sumalak” deb nomlangan spektaklda ishtirok etdi. Bunda xalqimizga xos bo’lgan milliy an’analar va urf-odatlar kompozitsiyasi namoyish etildi.
So‘ng, bayram tantanasi universitet hududida davom etdi. Bu yerda o‘qituvchi-murabbiylar hamda barcha fakultet talabalari tomonidan tayyorlangan milliy taomlar ko‘rigi o‘tkazildi. Noz-ne’matlarga to‘lib toshgan dasturxonda ko‘k somsa va chuchvara, halim va sumalak, shirmoy non va shirinliklar tortiq etildi. Universitetning sport maydonchasida milliy sport musobaqalari o‘tkazildi. Talabalar osmonga varraklar uchirdi. Bayram yakunida universitetning oshxonasida o‘qituvchilar, xodimlar hamda talabalar uchun bayram dasturxoni yozildi.

On March 28, 2018 a festive event "Welcome, Navruz!" was held at the university. The artistic part of the festival was held in the assembly hall with the participation of a theatrical presentation of students. At the festival there were national verses and songs, comic dramatizations. On stage, the performance of "Sumalak in the house of Farmonbibi" was demonstrated, as the personification of the peculiarities of the national traditions and customs of our people.
The festive festivities were continued in the courtyard of the university, where a competition of national dishes prepared by the teachers-curators and students of all faculties was held. Dastarkhan was strewn with impressions among which the leading dishes were from fresh herbs, halim, sumalak, scented cakes and sweets. Competitions on national sports were held on sports grounds. Kites were released into the sky. A festive dastarkhan was set for guests, staff and students.