Joriy yilning 10-mart kuni O‘zbekiston Respublikasi Notarial palatasi hamda Jahon iqtisodiyoti va diplomatiya universiteti Xalqaro huquq fakulteti o‘rtasida yuridik kadrlarni tayyorlash sohasidagi o‘zaro hamkorlik to‘g‘risida memorandum imzolash marosimi bo‘lib o‘tdi.
Tadbirda O‘zbekiston Respublikasi Notarial palatasi raisi D.Ashurov, palata vakillari, Jahon iqtisodiyoti va diplomatiya universiteti prorektori O.Yusufjonov, Xalqaro huquq fakulteti dekani U.Yakubxodjaev, Yuridik klinika rahbari Z.Ubaydullaev, professor-o‘qituvchilar hamda talabalar ishtirok etishdi.
Uchrashuv davomida palata vakillari hamda Jahon iqtisodiyoti va diplomatiya universiteti mas’ullari tomonidan hamkorlikning dolzarb masalalari, ta’limning uzluksizligi va uzviyligi, bilim va iste’dodni rag‘batlantirish, shuningdek, ta’lim, ilm-fan va ishlab chiqarishning samarali integratsiyasini ta’minlash, yuqori malakali yuridik kadrlarni tayyorlashning samarali mexanizmlarini joriy etish, seminarlar, konferensiyalar, davra suhbatlari, ochiq eshiklar kunlarini muntazam ravishda o‘tkazish bo‘yicha hamda istiqbolli rejalar xususida kelishib olindi.
Tadbir yakunida talabalar ushbu memorandum tuzilayotganidan mamnunliklarini izhor etib, sohaga doir o‘zlarini qiziqtirgan savollarga javob oldilar.

10 марта текущего года состоялась церемония подписания меморандума о взаимном сотрудничестве в сфере подготовки юридических кадров между нотариальной палатой Республики Узбекистан и факультетом Международное право Университета мировой экономики и дипломатии.
На мероприятии учавствовали председатель нотариальной палаты Республики Узбекистан Д.Ашуров, представители палаты, проректор Университета мировой экономики и дипломатии О.Юсупджанов, декан факультета Международного права У.Якубходжаев, руководитель Юридической клиники З.Убайдуллаев, профессорско-преподавательский состав и студенты.
Во время встречи палаты и ответственные лица Университета мировой экономики и дипломатии обсудили актуальные вопросы сотрудничества, непрерывность образования, стимулирование знаний и талантов, а также обеспечение эффективной интеграции образования, науки и производства, внедрение эффективных механизмов подготовки высококвалифицированных юридических кадров, проведение семинаров, конференций, круглых столов, дней открытых дверей на регулярной основе и перспективные планы.
В завершение мероприятия студенты выразили удовлетворение тем, что данный меморандум подписывается, и получили ответы на интересующие их вопросы по данной области.