Jahon iqtisodiyoti va diplomatiya universiteti jamoasi dotsent, iqtisod fanlari nomzodi, hurmatli ustoz Georgiy Surenovich Toniyantsni 70 yoshga to‘lishi bilan tabriklaydi!
Georgiy Toniyants dastlab Jahon iqtisodiyoti kafedrasida faoliyat olib borgan holda Universitet tashkil etilishining boshida turdi. Keyin 1997-yildan 2014-yilgacha Iqtisodiyot nazariyasi kafedrasi mudiri, kafedra professori bo‘ldi. JIDUda ishlagan yillar davomida Georgiy Toniyants o‘quv jarayonini samarali tashkil etish, xalqaro darajadagi mutaxassislarni tayyorlash sifatini oshirishga katta hissa qo‘shdi. Universitetdagi faoliyati davomida O‘zbekiston va xorijda o‘tkazilgan ilmiy anjumanlarda monografiya va o‘quv qo‘llanmalar, ilmiy maqolalar, ma’ruza tezislari tayyorlagan va nashr ettirdi.
Mehnatsevarlik, ilmiy qiziqishlarining kengligi, yuksak pedagogik iste’dod orqali Georgiy Toniyants hamkasblari va shogirdlari orasida chuqur hurmat qozondi.
Hurmatli Georgiy Surenovich, yubiley 70 yoshingiz bilan mustahkam sog’lik, yangi tuganmas kuch, oilaviy farovonlik va yangi ijodiy muvaffaqiyatlar tilab, samimiy tabrigimizni qabul qiling!

Коллектив Университета мировой экономики и дипломатии поздравляет доцента, кандидата экономических наук Тониянц Георгия Суреновича с 70-летним юбилеем!
Георгий Суренович стоял у самых истоков образования Университета, работая с начала на кафедре «Мировая экономики», а затем с 1997 года по 2014 год являлся заведующим кафедрой «Экономическая теория», затем профессором кафедры.  За годы работы в УМЭД Тониянц Г.С. внес значительный вклад в эффективную организацию образовательного процесса, высокое качество подготовки специалистов-международников, им были подготовлены и изданы монографии и учебные пособия, научные статьи, тезисы докладов на научных конференциях в Узбекистане и за рубежом в УМЭД.
Трудолюбие, широта научных интересов, педагогический талант Г.С.Тониянц снискали глубокое уважение среди коллег и учеников.
Уважаемый Георгий Суренович, примите наши сердечные поздравления с 70 летним юбилеем, искренние пожелания доброго здоровья, новых неиссякаемой энергии, семейного благополучия и новых творческих успехов!