2023-yil 22-fevral kuni JIDUda Jinoyat ishlari boʻyicha Mirzo Ulugʻbek tuman sudi sudyalari S.Abduganiyev va M.Kukiyevlar raisligida sayyor sud majlisi boʻlib oʻtdi.
Sud jarayonida universitet prorektori O.Yusufjonov, Xalqaro munosabatlar fakulteti dekani muovini S.Ibadullayev va Xalqaro huquq fakulteti ikkinchi bosqich talabalari ishtirok etishdi.
Ta’lim jarayonida nazariya va amaliyot oʻrtasidagi oʻzaro bogʻliqlikni ta’minlashga qaratilgan tadbir voqealarga boy boʻldi va talabalar butun sud jarayonni amalda baholay oldilar. Bu jarayonda sudya tinglovchilarga nazariyani oʻrganish jarayonida olgan bilimlarini namoyish etish imkoniyatini berdi. Ishning har bir qismiga sudyaning tushuntirish izohlari ilova qilindi. Hukm chiqarilishidan oldin sudya sud hukmi toʻgʻrisida tinglovchilarning fikrini soʻrashga qaror qildi. Jarayon yakunida talabalar oʻzlarini qiziqtirgan savollariga javob oldilar.

Судебное заседание состоялось в Университете мировой экономики и дипломатии
22 февралья 2023 года в УМЭДе состоялось судебное заседание под председательством судьи Мирзо-Улугбекского района по уголовным делам С.Абдуганиева и МюКукиева.
В судебном процессе приняли участие Проректор О.Юсуфжанов, заместитель декана факультета «Междунородное отношения» С.Ибадуллаев и студенты второго курса.
Мероприятие, направленное на обеспечение взаимосвязи теории и практики в учебном процессе, было богато событиями, и студенты смогли оценить на практике весь судебный процесс. В процессе судья дал возможность аудитории проявить свои знания, приобретенные в процессе познания теории. Каждая часть судопроизводства сопровождалась разъяснительными комментариями со стороны судьи. Перед тем как вынести приговор, судья решил узнать мнение аудитории по поводу назначения наказания. По окончании процесса студенты получили ответы на свои вопросы.