2022-yil 19-sentabrdan boshlab universitetimiz Yuridik klinikasi klinitsist-talabalari yozgi ta’tildan so‘ng joriy o‘quv yilida fuqarolarni qabul qila boshladilar
21.09.2022 841
Bugungi kunning birinchi qabul qilingan fuqaro bir vaqtning o‘zida bir nechta huquq sohalariga oid ancha murakkab masala bilan tashrif buyurdi. Sayyor qabulni “Xalqaro huquq” fakulteti 3-4-kurs talabalari o‘tkazdilar va ular treninglarda olgan bilimlarini esga olib, bizga murojaat qilgan fuqaroning muammolariga oydinlik kiritishda qo‘llashga harakat qilishdi.
Klinika kuratorlari barcha talabalarni amaliy faoliyat boshlaganlari bilan tabriklab, ularga huquqshunos sifatida kasbiy mahorat va tajribaga ega bo‘lishlarida omad tilaydi.

On September 19, 2022, after the summer holidays, students of the Legal Clinic of our university began receiving citizens this academic year
21.09.2022 610
The first visitor of today came with a rather complicated question concerning several branches of law at once. The reception was conducted by 3rd and 4th year students of the Faculty of International Law, who, remembering what they learned at the trainings, tried to apply it to clarifying the problems of a citizen who applied to us.
The curators of the clinic congratulated all students on the start of their practical activities and wished them good luck in acquiring professional skills and experience as a lawyer.