2017 yil 18 yanvar kuni Jahon iqtisodiyoti va diplomatiya universitetida O'zbekiston Respublikasi Qurolli kuchlari tashkil topganining 25-yilligi hamda “14 yanvar – Vatan himoyachilari kuni”ga bag'ishlangan “O'zbekiston yagona Vatanim, Milliy armiyam - faxrim, tayanchim!” nomli tantanali tadbir bo'lib o'tdi.
Tabrik nutqi bilan universitet rektori Abdumalik Abduvaxobovich Djumanov so'zga chiqdi, yoshlarimizga doimo vatanparvarlik, sabir-toqatlik, matonat va donolik fazilatlari bilan namuna bo'lib kelayotgan veteranlarimizning sha'niga alohida minnatdorchilik va tabrik so'zlari aytildi.
O'z tabrik so'zlarini tadbirga tashrif buyurgan mehmonlar, O'zbekiston harbiy-veteranlar Uyushmasi polkovniklari ham yo'lladi.
Muddatdan oldin harbiy xizmatni O'zbekiston Respublikasi Qurolli kuchlari safida o'tagan universitetning iqtidorli talaba-yoshlari o'zlarining ijodiy chiqishlari va harbiy malakalarini namoyish etdi.
Bayram shukuhi O'zbekiston respublikasi qoshidagi Markaziy ashulla va raqs ansambli solistlari chiqishi orqali boyitildi.

Узбекистан - наша единственная Родина, Национальная армия – наша гордость и опора!
18 января 2017 года в Университете мировой экономики и дипломатии состоялось торжественное мероприятие “Узбекистан - наша единственная Родина, Национальная армия – наша гордость и опора”, посвященное 25-летию создания Вооруженных сил республики Узбекистан и 14 января - Дню защитника Родины.
С поздравительной речью выступил ректор университета Абдумалик Абдувахобович Джуманов, особые слова благодарности и поздравления прозвучали ветеранам, которые остаются для молодежи образцом патриотизма, стойкости, терпения и мудрости.
С поздравительными речами выступили также и гости мероприятия, члены Объединения воинов-ветеранов Узбекистана.
Одаренная молодежь университета и студенты, прошедшие срочную воинскую службу в ВС РУз, выступили с творческими номерами и продемонстрировали воинские навыки.
Праздничное настроение добавило выступление солистов и танцевальной группы Центрального ансамбля песни и пляски Вооруженных сил Республики Узбекистан.