Davra suhbati tashkil etildi
Joriy yilning 18-may kuni Toshkent shahar Chilonzor tumanidagi 280-maktabda “Jahon iqtisodiyoti va diplomatiya universiteti bilan tanishing” deb nomlangan davra suhbati bo‘lib o‘tdi.
Unda universitetning tashkil topgan ilk kunlaridan beri ishlab kelayotgan professor, siyosiy fanlar doktori Sultanova E’tibor Sidikovna o‘quvchilarga universitetning yo‘nalishlari, istiqbollari, xalqaro miqyosidagi aloqalari to‘g‘risida batafsil aytib berdi.
Suhbat davomida slaydlar, videolar namoyish etildi. Universitetning “Lider qizlar” klubi raisi, “Xalqaro munosabatlar” fakulteti 3 bosqich talabasi Ilmiddinova Madina so‘zga chiqdi. Suhbat jonli ravishda, savol javoblar bilan o‘tkazildi. Uchrashuv nihoyasida o‘quvchilar va rahbariyat bilan esdalik fotosuratlarga tushildi. O‘ylaymizki, bunday uchrashuvlar kelajak avlodga foydalidir.

Был организован круглый стол
18 мая текущего года в 280 школе Чиланзарского района состоялся круглый стол на тему «Знакомьтесь, Университет мировой экономики и дипломатии».
Профессор, доктор политических наук Султанова Этибор Сидиковна, работающая в университете с момента его основания, рассказала студентам о направлениях, перспективах и международных связях вуза.
В ходе беседы демонстрировались слайды и видеоролики. Выступила Мадина Ильмиддинова, студентка 3 курса факультета международных отношений, председатель Клуба девушек-лидеров университета. Интервью проводилось в прямом эфире, с вопросами и ответами. В завершение встречи были сделаны памятные фотографии со студентами и администрацией. Мы думаем, что такие встречи будут полезны для будущих поколений.