Jahon iqtisodiyoti va diplomatiya universiteti 29 yilligi
Assalomu alaykum hurmatli Jahon iqtisodiyoti va diplomatiya universiteti talabalari. Sizga mamnuniyat bilan maʼlum qilamizki,16-22-sentyabr kunlari "Universitetimiz tashkil topganligining 29 yilligi"ga bagʻishlab Jahon iqtisodiyoti va diplomatiya universiteti talabalari va professor oʻqituvchilari oʻrtasida onlayn shaxmat musobaqasi boʻlib oʻtdi. Musobaqada uchta fakultet, magistratura, shuningdek MGIMO Toshkent filialidan jami 100 nafarga yaqin professional va havaskor shaxmatchilar ishtirok etdi.
Musobaqa ikki bosqichda qizgʻin ravishda boʻlib oʻtdi. Unda oʻgʻil bolalar oʻrtasida:
- 1-o'rinni: Aliyev Alijon (MGIMO)
- 2-o'rinni: Humoyun Bahshullayev(XIM)
- 3-o'rinni: Timur Alixojayev(MGIMO)
Qizlar oʻrtasida:
- 1-o'rinni: Sadriddinova Mahliyo(Xalqaro huquq)
- 2-o'rinni: Oybo'tayeva Nozima(Xalqaro huquq)
- 3-o'rinni: Ismoilova Shodiya(Xalqaro huquq)
egalladi.
800 dan ortiq partiyalardan iborat boʻlgan ushbu chempionat universitet Sport klubi raisi oʻrinbosari Dilmurodov Shuxrat, Jismoniy madaniyat va sport fani katta oʻqituvchisi Davlat Rahmatov, shuningdek "Xalqaro huquq" fakulteti 2-bosqich talabasi Sardor Jiyanov tomonidan boshqarildi.

Dedicated to the 29th anniversary of the establishment of our university
On September 16-22 Dedicated to "the 29th anniversary of the establishment of our university", an online chess competition was held between students and professors of the University of world economy and diplomacy. In total, about 100 professional and amateur chess players from three faculties, master's degree, as well as MGIMO Tashkent Branch took part in the competition.
The competition was held in two stages. In it between the boys:
- 1st place: Aliyev Alijon (MGIMO);
- 2nd place: Humoyun Bakhshullayev (XIM);
- 3rd place: Timur Alixojayev(MGIMO).
Between girls:
- 1st place: Sadriddinova Mahliyo(International law);
- 2nd place: Oybo'tayeva Nozima (International law);
- 3rd place: Ismoilova Shodiya(International law).
takes.
The championship, consisting of more than 800 games, was headed by the deputy chairman of the University sports club Dilmurodov Shuxrat, senior teacher of physical culture and sports Davlat Rakhmatov, as well as a 2nd-year student of the Faculty of "International Law" Sardor Jiyanov.