"Oqtosh" bolalar oromgohida "Kamalak" bolalar tashkiloti sardorlarining an'anaviy XX Respublika anjumani doirasida Jahon iqtisodiyoti va diplomatiya universiteti talabalari tomonidan yosh liderlarni tarbiyalashda muhim bo'lgan ustuvor yo'nalishlar bo'yicha seminar-treninglar o'tkazildi.
Xususan, "Xalqaro iqtisodiyot va menejment" fakulteti 1-bosqich talabasi Shoxrux Qo'chqorov "Notiqlik san'ati" bo‘yicha, "Xalqaro munosabatlar" fakulteti 2-bosqich talabasi Ulug'bek Jangchiddinov “Diplomatiya: etiket va siyosiy imidj” mavzusida, "Xalqaro huquq" fakulteti 2-bosqich talabasi Abu Tolib G'iyosov esa "JIDU: yosh diplomatlarni tarbiyalashning o'ziga xos jihatlari" mavzusidagi chiqishlarini yoshlarga taqdim etishdi.
Yuqori darajada tashkil etilgan treninglar ishtirokchilar tomonidan katta qiziqish bilan kutib olindi hamda qatnashchilarga mavzuga oid o‘zlarini qiziqtirgan savollarga javob olish imkoniyatini berdi.

В детском лагере «Октош», в рамках традиционной XX Республиканской конференции лидеров детской организации «Камалак», студентами Университета мировой экономики и дипломатии был проведен семинар-тренинг по приоритетным направлениям в воспитании молодых лидеров.
В частности, студент 1-го курса факультета «Международная экономика и менеджмент» Шохрух Кучкаров выступил с докладом «Ораторское искусство», студент 2-го курса факультета «Международные отношения» Улугбек Джангчиддинов с докладом «Дипломатия: этикет и политический имидж», студент 2-го курса факультета «Международное право» Абу Талиб Гиёсов с докладом «УМЭД: особенности воспитания молодых дипломатов».
Семинар-тренинг, организованный на высоком уровне, с большим интересом был встречен участниками конференции. По окончании семинара, молодые лидеры получили ответы на интересующие их вопросы по теме.