2020-2021 oʻquv yilida Jahon iqtisodiyoti va diplomatiya universiteti bakalavriat taʼlim yoʻnalishlari va magistratura mutaxassisliklari boʻyicha chet el fuqarolarini toʻlov-kontrakt asosida oʻqitish qiymati
29.08.2020 7458
Bakalavriat taʼlim yoʻnalishlariga toʻlov-kontrakt asosida oʻqitish qiymati xorijiy fuqarolar uchun 3500 AQSH dollari, Respublikada doimiy yashash guvohnomasiga ega boʻlgan xorijiy fuqarolar uchun 3000 AQSH dollari (Oʻzbekiston hududida toʻlovni toʻlov kunidagi kurs boʻyicha milliy valyuta-soʻmda amalga oshirish mumkin).
Magistratura mutaxassisliklariga toʻlov-kontrakt asosida oʻqitish qiymati xorijiy fuqarolar uchun 4000 AQSH dollari, Respublikada doimiy yashash guvohnomasiga ega boʻlgan xorijiy fuqarolar uchun 3500 AQSH dollari (Oʻzbekiston hududida toʻlovni toʻlov kunidagi kurs boʻyicha milliy valyuta-soʻmda amalga oshirish mumkin).

Стоимость обучения иностранных граждан по специальностям бакалавриата и магистратуры на основе контракта в Университете мировой экономики и дипломатии в 2020 -2021 учебном году
29.08.2020 7459
Стоимость обучения для иностранных граждан на платно-контрактной основе по направлениям бакалавриата составляет 3500 долларов США, а также для иностранных граждан, имеющих постоянный вид на жительство в Республике Узбекистан составляет 3000 долларов США (оплата на территории Республики Узбекистан может производиться в национальной валюте по курсу соответствующих банков на день оплаты).
Стоимость обучения для иностранных граждан на платно-контрактной основе по специальностям магистратуры составляет 4000 долларов США, а также для иностранных граждан, имеющих постоянный вид на жительство в Республике Узбекистан составляет 3500 долларов США (оплата на территории Республики Узбекистан может производиться в национальной валюте по курсу соответствующих банков на день оплаты).