Yevropa Ittifoqining O'zbekistondagi delegatsiyasi Jahon iqtisodiyoti va diplomatiya Universitetini Jan Monne nomidagi Toshkent Yevropa tadqiqotlari markazini tashkil etishda Yevropa Ittifoqi grantini qo'lga kiritgani bilan tabriklaydi.
Ta'kidlash joizki, bu yutuq professor Haydarali Yunusov boshchiligidagi universitet jamoasi va uning muvaffaqiyatli amalga oshirilgan loyihalar doirasida sezilarli darajada oshgan salohiyati munosib e'tirofidir!
JIDU va Jan Monne jamoasiga ushbu ulkan loyihaning yaxshi boshlanish va Jan Monne oilasini O'zbekistonning yangi universitetlari bilan kengayishini tilaymiz!

Ташкентский Центр передового опыта Европейских исследований Жана Монне (TashCoE)
От имени Делегации ЕС в Республике Узбекистан поздравляем Университет мировой экономики и дипломатии со значительным достижением - получением гранта Европейского Союза в создании Ташкентского Центра Европейских исследований имени Жан Монне.
Следует подчеркнуть, что это заслуженное признание коллектива университета во главе с профессором Хайдарали Юнусовым и его потенциала, значительно возросшего в рамках ранее успешно реализованных проектов!
Желаем УМЭД и команде хорошего старта этого амбициозного проекта и расширения семьи Жан Монне новыми университетами Узбекистана!