Jahon iqtisodiyoti va diplomatiya universitetida magistr va bakalavr bitiruvchilariga tantanali diplom topshirish marosimi bo‘lib o‘tdi
02.07.2016 38966
2016-yilning 2-iyul kuni O‘zbekiston Respublikasi Tashqi ishlar vazirligining Jahon iqtisodiyoti va diplomatiya universitetida magistr va bakalavrlarga diplom topshirish tantanali marosimi bo‘lib o‘tdi.
Marosimda O‘zbekiston Respublikasi tashqi ishlar Vaziri Abdulaziz Kamilov bitiruvchilarga muvaffaqiyat tilab nutq so‘zladi va yig‘ilganlarni hayotlaridagi muhim bosqich yakunlanayotganligi bilan tabriklab, kasbiy sohalarida omadlar tiladi. Eng yaxshi bakalavr va magistrlarga imtiyozli diplomlar topshirildi.
Bitiruvchilar 1992-yilda I.A.Karimov tashabbusi bilan tashkil etilgan universitet rahbariyatiga, professor va ustozlariga ta’lim-tarbiya va bilim olish uchun yaratilgan sharoitlar uchun minnaddorchilik bildirdilar hamda o‘zlarining barcha kuch va orttirilgan bilimlarini mustaqil O‘zbekiston rivoji uchun qo‘llashga ahd qildilar.

2 июля 2016 года в Университете мировой экономики и дипломатии при Министерстве иностранных дел Республики Узбекистан состоялась Торжественная церемония вручения дипломов выпускникам 2016 года
На церемонии с напутственным словом выступил Министр иностранных дел Республики Узбекистан Абдулазиз Камилов, который поздравил собравшихся с завершением важного этапа в жизни и пожелал им успехов на профессиональном поприще. Лучшим бакалаврам и магистрам были вручены дипломы с отличием.
Выпускники университета сердечно благодарили руководство, профессорско-преподавательский состав вуза, созданного в 1992 году по инициативе и при поддержке Президента Узбекистана И.А.Каримова, за знания и благоприятные условия обучения и заверяли, что используют все свои силы и полученные знания на благо независимого Узбекистана.