Jahon iqtisodiyoti va diplomatiya universitetida magistr va bakalavr bitiruvchilariga tantanali diplom topshirish marosimi bo‘lib o‘tdi
02.07.2016 38966
2016-yilning 2-iyul kuni O‘zbekiston Respublikasi Tashqi ishlar vazirligining Jahon iqtisodiyoti va diplomatiya universitetida magistr va bakalavrlarga diplom topshirish tantanali marosimi bo‘lib o‘tdi.
Marosimda O‘zbekiston Respublikasi tashqi ishlar Vaziri Abdulaziz Kamilov bitiruvchilarga muvaffaqiyat tilab nutq so‘zladi va yig‘ilganlarni hayotlaridagi muhim bosqich yakunlanayotganligi bilan tabriklab, kasbiy sohalarida omadlar tiladi. Eng yaxshi bakalavr va magistrlarga imtiyozli diplomlar topshirildi.
Bitiruvchilar 1992-yilda I.A.Karimov tashabbusi bilan tashkil etilgan universitet rahbariyatiga, professor va ustozlariga ta’lim-tarbiya va bilim olish uchun yaratilgan sharoitlar uchun minnaddorchilik bildirdilar hamda o‘zlarining barcha kuch va orttirilgan bilimlarini mustaqil O‘zbekiston rivoji uchun qo‘llashga ahd qildilar.

A solemn ceremony of awarding diplomas to graduates of 2016 was held on July 2, 2016 at the University of World Economy and Diplomacy under the Ministry of Foreign Affairs of the Republic of Uzbekistan.
The Minister of Foreign Affairs of the Republic of Uzbekistan Abdulaziz Kamilov gave a parting word at the ceremony, congratulating the participants with the completion of an important stage of their life and wished them success in professional field. Diplomas with honors were awarded to the best bachelors and masters.
Graduates of the University expressed their hearted gratitude to the leadership, Professors and lecturers of the university, established in 1992 on the initiative and support of the President of Uzbekistan Islam Karimov, for the knowledge and favorable learning environment they had and assured that they will use all the strength and gained knowledge for the benefit of independent Uzbekistan.